13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Türkiye'deki otellerde konaklama ücretleri düştü

Türkiye’deki otellerde konaklama ücretleri düştü

Rusya’nın turizm portalı TourDom.ru’nun hazırladığı rapora göre Türk otelleri, ülkede uygulanan karantina uygulaması nedeniyle konaklama ücretlerini ciddi bir şekilde düşürdü.

Türkiye‘deki otellerin 29 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar ilan edilen karantina sürelerinde rezervasyon yapılması durumunda, müşterilerine büyük indirimler sunulduğunu belirten turizm portalı temsilcileri, Antalya’da konaklama fiyatlarının yüzde 20’ye düştüğünü  açıkladı.

Antalyalı bir uzmana göre, bazı mülklerin fiyatı neredeyse yüzde 20 düştü. Örneğin, bir otelde 19 gece kalmak 1330 euroya mal olacak.

Yabancı ülke vatandaşlarıyla birlikte Türkiye’ye gelen turistlerin karantina kapsamına alınmadığı bu dönemde, Antalya’da 19 gecelik konaklama harcamasının 1330 euro’ya düştüğünü bildiren temsilciler,ülkedeki bir çok yerli turistin de otel rezervasyonlarını iptal etmek zorunda kaldığını ekledi.

Daha önce 27 Nisan’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri ​​arasında ülkede tam kapanma ilan etmişti.

Tam kapanmayla birlikte meydana gelen kısıtlamaların yabancı turistleri etkilemeyeceğini belirten Türk yetkililer, diğer ülkelerden gelen vatandaşların 29 Nisan saat 19: 00’dan 17 Mayıs 17: 00’a kadar devam edecek olan sokağa çıkma yasağına uymalarına gerek olmadığını açıklığa kavuşturdu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...