13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Gündem İçişleri Bakanlığı, Rusya’da yaşayan göçmenler için yeni uygulama getiriyor

İçişleri Bakanlığı, Rusya’da yaşayan göçmenler için yeni uygulama getiriyor

Rusya İçişleri Bakanlığı, ülkede uzun süre yaşamayı planlayan göçmenler için 10 yıl geçerli zorunlu elektronik kimlik uygulaması getiriyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, göçmenlerin Rusya Federasyonu’nda daha uzun süre kalma hakkını elde etmesi için elektronik kimlik sahibi olması gerekeceği ifade edildi. 10 yıllık süreyle verilecek olan ve vize yerine geçecek olan kimlik kartları, süreleri dolduğunda yenilenecek.

Bireylerin tüm bilgileriyle parmak izlerinin de saklanacağı elektronik kimliğin, göçmenlerin işe alımlarında ve tüm devlet işlemlerinde kullanılacak kimlik niteliği taşıyacağını belirten bakanlık yetkilileri,yeni yasanın çok yakın zamanda kabul edileceğini duyurdu.

Ekim 2018’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, göçmenlik mevzuatını iyileştirmek için Rusya Federasyonu’nun 2019-2025 Devlet Göç Politikası Programı’nı onaylamıştı. Hükümet daha sonra ilgili bir kararname ile 2022’ye kadar uygulanması için bir eylem planını onaylayarak plan çerçevesinde, göç rejimlerinde bir dizi reform çalışmalarını hızlandırmıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...