1 Mart 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova'ya 36 saat aralıksız kar yağması bekleniyor

Moskova’ya 36 saat aralıksız kar yağması bekleniyor

Phobos Hava Tahmin Merkezi, Rusya’nın başkenti Moskova’ya 36 ay aralıksız kar yağmasının beklendiğini açıkladı. Kar yağışının Cuma ve Cumartesi günlerinde etkili olacağı belirtildi.

Phobos Hava Tahmin Merkezi’nin önde gelen uzmanlarından Yevgeny Tishkovets,  yaptığı açıklamada, Moskova’ya Cuma ve Cumartesi günleri çok yoğun bir kar yağışı beklendiğini söyledi.

Kar yağışı ve şiddetli rüzgar etkili olacak

Tishkovets “Cuma gününün ilk dakikasında, Cumartesi günü saat 12.00’ye kadar aralıksız 36 saat boyunca kar yağacak. Rüzgar ise saate 20 metreye kadar çıkacak. Bu gerçek bir kar fırtınası, Armageddon…” açıklamasında bulundu.

Görüş mesafesi sıfıra düşecek

Tishkovets görüş mesafesinin 500 metrenin altına düşeceğini, zaman zaman kol mesafesini bile görmekte zorlanılacak bir kar fırtınası görülebileceğini belirtti.

Hissedilen sıcaklık eksi 25 olacak

Uzman Tishkovets “Hava sıcaklığında bir değişiklik olmayacak, gece de gündüz de eksi 9-14 arasında olacak. Ancak yüzünüze çarpan soğuğu sanki eksi 25 gibi hissedeceksiniz. Ulaşım çok etkilenecek ve ben araçlarla yola çıkılmamasını bunun yerine metronun tercih edilmesini tavsiye ediyorum” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Mishustin, yeni bir ayrıcalıklı destek kredisi programını onayladı

Bakanlar Kurulu'nun basın servisi yaptığı açıklamada Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin'in pandemiden en çok etkilenen sektörlerden girişimcileri desteklemek için 7,7 milyar ruble tutarında...

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.