21 Ekim 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya'da araba modifiye kuralları değişecek

Rusya’da araba modifiye kuralları değişecek

Rusya’da araba modifiye kuralları 1 Şubat’tan itibaren değişecek. 1 Şubat 2021 tarihinden sonra, test merkezinin sonucu üzerine ve test raporu özel kayıtta değilse, Rus sürücüler artık arabaya modifiye izni almayacaklar.

Rusya’da araba modifiye kuralları ile ilgili yönetmelik yasal düzenleme ile değiştirildi.

Düzenleme Şubat’ta yürürlüğe girecek

Otomobillerin tasarımında değişiklik yapma kurallarının onaylanması ve ardından Gümrük Birliği teknik düzenlemelerinin gerekliliklerine uygunluğun doğrulanması üzerine, Rusya Federasyonu hükümetinin kararnamesiyle getirilen ilgili değişiklikler 1 Şubat 2021’de yürürlüğe girecek.

Ön inceleme kayıtlı değilse izin verilmez

Belgede yer alan açıklamada “Modifiye yapma olasılığı için araç yapısının ön teknik incelemesinin sonuçlarının kayıtta olmaması durumunda, izin vermeyi reddetme kararı verilir” denildi.

Moskova Yol Güvenliği Devlet Müfettişliği (GİBDD) “Test raporu kayıt defterinde değilse, arabanın muayene sertifikası vermeyecektir” açıklamasını yaptı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da COVID-19 vakaları çığrından çıktı

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son bir günde ülkede 36 bin 339 yeni coronavirüs vakası tespit edildiği belirtilirken,...

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...