28 Kasım 2020
Ana Sayfa Gündem Primakov’dan Ankara’daki Rusya Bilim ve Kültür Merkezi’ne ziyaret

Primakov’dan Ankara’daki Rusya Bilim ve Kültür Merkezi’ne ziyaret

Rossotrudniçestvo Federal Ajansının Başkanı  Evgeniy Primakov, Ankara’da bulunan Rusya Bilim ve Kültür Merkezi temsilciliğini ziyaret etti. Başkan Primakov, merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Şam’dan sonra Ankara’ya geldiler

Başkan Primakov ve beraberindeki heyet, Suriye’nin başkenti Şam’da, mültecilerin dönüşü ve Suriye Arap Cumhuriyeti’nin yeniden inşasını teşvik etmek için düzenlenen uluslararası bir konferansa katıldı. Heyet, Şam’daki temaslarının ardından Ankara’ya geldi. Burada Rusya Bilim ve Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.

Çalışmalar hakkında bilgi aldı

Başkan Primakov, kültür merkezi personeli ile bir araya geldi. Merkezin çalışmaları, donanımı, teknik temeli, uzaktan eğitim kaynakları ve Rus Dili Metodoloji Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Toplantı çerçevesinde, temsilcilik personelinin sorumluluğunda olan eğitim, bilim ve kültür alanındaki projelerin uygulanmasına ilişkin güncel konular ele alındı.

Temsilcilik faaliyetleri

Temsilcilikte düzenli olarak konserler, sergiler, yuvarlak masa toplantıları, video konferanslar, Rusya’nın önde gelen üniversitelerinin eğitim hizmetlerinin sunumları yapılıyor.

Rusya Bilim ve Kültür Merkezi, Rus dilini, Rus kültürel sosyal yaşantısını tanıtıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da korona kısıtlamaları restoranları zorda bıraktı

Moskova’da korona kısıtlamaları nedeniyle restoranların iki haftalık gelirlerinde yüzde 10-50 arasında azalma olduğu belirtildi.Başkent Moskova’daki restoran temsilcileri, iki...

Rusya’da ‘Pandemi Yoksulları’ 1 milyon olacak

Rusya Federasyonu Sayıştay Başkan Aleksey Kudrin, 2020 yılı sonunda Rusya’da ‘Pandemi Yoksulları’ sayısının 1 milyon olacağını ileri sürüldü.Rusya...

Rus milli iki oyuncu koronaya yakalandı

Rusya milli futbol takımının ikinci oyuncusu, Mirançuk ve Çerışev koronavirüse yakalandı. Oyuncuların durumunun iyi olduğu açıklandı.İtalya ve İspanya’da...

Dünya genelinde vaka sayısı 62 milyonu geçti

Dünya genelinde Covid-19 tespit edilen vaka sayısı 62 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 449 bin 124 kişi hayatını kaybetti.