3 Aralık 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusların en çok tercih ettiği, ikinci el yabancı otomobiller açıklandı

Rusların en çok tercih ettiği, ikinci el yabancı otomobiller açıklandı

Rusların, 2020 yılının ilk 9 ayında, en çok tercih ettiği ikinci el yabancı otomobiller açıklandı. İkinci el satışlarda ilk sırada Toyota yer aldı.

2020 yılının ilk dokuz ayında, Rusya’da en çok tercih edilen yabancı marka ikinci el otomobil Toyota oldu. Toyota, satışların yüzde 15’ini oluşturarak, Ruslar arasında en popüler marka oldu.

İkinci Nissan, üçüncü Hyundai

İkinci sırada ise modelleri yaklaşık 224 bin Rus tarafından seçilen Nissan yer aldı. Bu miktarın, satılan ikinci el otomobil sayısının yüzde 7,5’ine denk geldiği açıklandı. Üçüncü sırada ise 214 bin otomobil ile Hyundai yer aldı. İlk 5’e ayrıca 209 bin araçla Kia ve 165 bin araçla Chevrolet de girdi.

Rusyada en çok talep edilen  modeller

Toyota otomobillerinin liderliğine rağmen, Ford Focus modeli hala Ruslar arasında en çok talep gören model oldu. Dokuz ayda 91 bin kişi bu modeli satın aldı. İkinci sırada 83 bin satış ile Hyundai Solaris modeli yer alırken, üçüncü sırada 82 bin satış ile Kia Rio yer aldı.

2020 yılının ilk dokuz ayında Ruslar, 2 milyon 883 bin ikinci el yabancı otomobil satın aldı. Bu sayının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0.2 attığı açıklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da, yeni binalara verilen kredilerin oranı belli oldu

Rusya'da yeni binalara verilen kredilerin oranı açıklandı. Ülkede yeni binalar için verilen ayrıcalıklı ipotek kredisinin yüzde 90'a kadar yükseldiği belirtildi.

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere, aynı fiyata verileceğini açıkladı

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere aynı fiyata verileceğini açıkladı. Aşının doz fiyatının 10 Dolar'ın altında olacağı ifade edildi.

Putin talimat verdi, haftaya başlıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin talimatı verdi, ilgili birimler hemen harekete geçti. Rusya Federasyonu'nda haftaya toplu aşılamaya geçilecek. Ülkede, sağlık çalışanları...

Rusların 2020’deki temel korkuları açıklandı

Rusya'da yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, Rusların 2020'deki temel korkuları belirlendi. Araştırmaya göre, gelirdeki düşüş Rusların, yüzde 68'inin temel korkusu oldu.