3 Aralık 2020
Ana Sayfa Ekonomi Tibet, Sputnik V’yi üretme, geliştirme hakkını satın aldı

Tibet, Sputnik V’yi üretme, geliştirme hakkını satın aldı

Tibet şirketi, Sputnik V aşısını tescil etme, geliştirme, üretme ve ithal etme hakkını satın aldı.

Tibet şirketi Tibet Rhodiola Pharmaceutical Holding, Kovid-19 ile mücadele kapsamında, Rus Sputnik V  koronavirüs aşısını  geliştirme, üretme ve ithal etme hakkını satın aldı.

Hangi ülkelere ithal edebilecek?

Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Tibet şirketi, yeni tip koronavirüsün neden olduğu pnömoniye karşı bir adenovirüs aşısı üzerinde Rus “Human Vaccine” Limited Liability Company şirketi ile işbirliği yapıyor. Bu şirket, bu aşının Çin, Hong Kong, Makao ve Tayvan’da tescil edilmesi, geliştirilmesi, üretilmesi ve ithal edilmesi için izin ve hak kazandı” ifadelerine yer verildi.

Çin’de klinik deneyler yapılması şartı

Açıklamada aynı zamanda aşının bu bölgelerde satışa sunulmadan önce, Çin Halk Cumhuriyeti mevzuatının gerekliliklerine uygun olarak, Çin’de preklinik çalışmalara ve üç aşamalı klinik denemelere tabi tutulması gerektiği belirtildi. 

Yapılan açıklamada, aşının Çin’de pazarlanıp pazarlanamayacağı konusunda büyük bir belirsizlik olduğunun altı çizildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da, yeni binalara verilen kredilerin oranı belli oldu

Rusya'da yeni binalara verilen kredilerin oranı açıklandı. Ülkede yeni binalar için verilen ayrıcalıklı ipotek kredisinin yüzde 90'a kadar yükseldiği belirtildi.

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere, aynı fiyata verileceğini açıkladı

Rusya, Sputnik V aşısının tüm ülkelere aynı fiyata verileceğini açıkladı. Aşının doz fiyatının 10 Dolar'ın altında olacağı ifade edildi.

Putin talimat verdi, haftaya başlıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin talimatı verdi, ilgili birimler hemen harekete geçti. Rusya Federasyonu'nda haftaya toplu aşılamaya geçilecek. Ülkede, sağlık çalışanları...

Rusların 2020’deki temel korkuları açıklandı

Rusya'da yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, Rusların 2020'deki temel korkuları belirlendi. Araştırmaya göre, gelirdeki düşüş Rusların, yüzde 68'inin temel korkusu oldu.