6 Aralık 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova üniversitelerinde uzaktan eğitim süresi açıklandı

Moskova üniversitelerinde uzaktan eğitim süresi açıklandı

Moskova üniversitelerinde uzaktan eğitimin, 6 Şubat 2021 tarihine kadar süreceği açıklandı.

Rusya Federasyonu Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı’na bağlı Moskova ve St.Petersburg’daki üniversitelerinin, 6 Şubat 2021’e kadar uzaktan eğitim vereceği açıklandı.

Uzaktan eğitime neden geçildi?

Bu önlemlerin, koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasını azaltmak için olduğu kadar bakanlığa gelen çok sayıda talep üzerine de alındığı ifade edildi.

Diğer bölgelerdeki üniversitelere bölgesel Rospotrebnadzor ile anlaşarak uzaktan eğitim düzenlemeleri önerildi.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, koronavirüs insidansının artması nedeniyle başkentte ek kısıtlamalar getirildiğini söylemişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vaka sayısı en yüksek seviyeye ulaştı

Rusya'da koronavirüs efeksiyonu, günlük vaka sayısı, pandemi dönemindeki en yüksek seviyeye ulaştı. Ülkede son 24 saatte 28 bin 782 kişide Covid-19 belirlendi.

Rusya’da toplu aşılama başladı

Rusya'da Devlet Başkanı Putin verdiği talimat doğrultusunda Covid-19'a karşı toplu aşılama başladı. Moskova'da aşı merkezlerinde, vatandaşların aşılanmasına başlanıldı.

Rus bankaları, dijital Ruble fikirlerini açıkladı

Rus bankaları, dijital Ruble kullanılması konusunda fikirlerini açıkladı. Buna göre bankaların yüzde 47’si dijital Ruble’nin hiçbir avantajı olmayacağı şeklinde görüş bildirdi.

Eksi 50 derecede, arabada donarak öldü

Yakutistan'da yolunu kaybeden iki gençten biri eksi 50 derecede donarak öldü. Diğeri yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.Rusya'nın Yakutistan bölgesinde...