21 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya'da 'Uzaktan çalışma' anketinden ilginç sonuçlar çıktı

Rusya’da ‘Uzaktan çalışma’ anketinden ilginç sonuçlar çıktı

Rusya’da uzaktan çalışma anketi düzenlendi. Yapılan bir ankete göre Rusların çoğunluğu (yüzde 72) kendi ekipmanlarını kullanarak evden çalışıyor. Tamamen veya kısmen uzaktan çalışan Rusların yalnızca yüzde 28’i gerekli ekipmanı işverenlerden aldı. 

Rabota.ru servisi tarafından yapılan ankete göre, Rusların yüzde 5’i, şirket yönetimlerinin personelin tamamını uzaktan çalışma sistemine aktardığını belirtti.

Ofiste çalışanların oranı yüksek çıktı

Ankete katılanların yüzde 14’ü, çalışanların yalnızca bir kısmının  uzaktan çalıştığını, yüzde 9’unun ise ofiste veya evde çalışmak için kararın kendilerine bırakıldığını söyledi. Aynı zamanda ankete katılanların yaklaşık yüzde 72’si şirketlerindeki herkesin eskisi gibi normal rejimde çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Uzaktan çalışanlar, kendi ekipmanlarını kullanıyor

Kamuoyu çalışmasına göre, tamamen veya kısmen uzaktan çalışan Rusların, uzaktan rahat çalışmak için gerekli alet ve gereçlerin, yalnızca yüzde 28’i şirketi tarafından sağlandı. Aynı zamanda, ankete katılanların yüzde 72’si kendi ekipmanlarını kullanarak uzaktan çalıştıklarını belirtti.

Araştırma, Sberbank’ın bir parçası olan Rabota.ru servisi tarafından bu yılın Ekim ayında Rusya Federasyonu’nun tüm bölgelerinde gerçekleştirildi. Ankete 18 yaş üstü 5,3 binin üzerinde kişi katıldı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Moskova’da Lavrov ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile Moskova'da Dağlık Krabağ konusunu ayrı ayrı...

Putin’den küresel ekonomi uyarısı: Yeni ağır sorunlar gelebilir

Rusya Devlet Başkanı Putin, küresel ekonomi uyarısı yaparak "Yeni ağır sorunlarla gelebilir" açıklamasını yaptı. Putin " Vatandaşların işlerini ve gelirlerini koruyabilmemiz önemlidir"...

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak.