29 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Moskova, Brüksel ile diyaloğu kesebilir

Moskova, Brüksel ile diyaloğu kesebilir

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov “Avrupa Birliği’nin (AB) sergilediği tutum nedeniyle Moskova, Brüksel ile diyaloğu kesebilir” açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanı Lavrov, Rusya ile Avrupa Birliği arasındaki diyaloğu sona erdirebileceklerini söyledi.

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Avrupa Birliği’ndeki ortaklarına odaklanmayı bırakması gerektiğinin altını çizdi. Lavrov “AB dahil Batılı meslektaşlarımızın davranışlarını örnek değerlendirme olarak görmeyi bırakmalıyız” diye konuştu. 

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov

İsterlerse ortaklığımızı sonlandırırız

Bakan Lavrov açıklamasında “Batı ülkeleri karşılıklı olarak saygılı bir diyalog sürdürmek istemezlerse, Moskova Brüksel ile iletişimi durdurabilir. Batı’da dış politikadan sorumlu olan ve karşılıklı olarak saygılı konuşma ihtiyacını anlamayanlar ile, belki de bir süre iletişim kurmayı bırakmalıyız. Üstelik Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, mevcut Rus hükümeti ile jeopolitik ortaklığın işe yaramadığını söylüyor. Eğer isterlerse ortaklığımızı sonlandırırız” dedi.

Lavrov, özellikle aktivist Aleksey Navalny ile yaşanan olayda, Avrupa Birliği’nin uygunsuz davrandığını da sözlerine ekledi.

ABD kendisini kısıtlayan anlaşmalara yanaşmıyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’nin kendi eylemlerini kısıtlayan anlaşmaları uygulamak istemediğini söyledi.

ABD’nin birçok uluslararası anlaşmadan çekildiğine dikkati çeken Lavrov, “ABD, uluslararası sahada ekonomi, ticari ve herhangi bir alanda kendi eylemlerini kısıtlayan anlaşmaları uygulamak istemiyor.” dedi.

Lavrov, ABD’nin yaptırım, tehdit ve ültimatom gibi araçları kullanarak yıkıcı bir politika izlediğini ifade etti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...