30 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova Oblastı ulaşımında, maske ihlali azaldı

Moskova Oblastı ulaşımında, maske ihlali azaldı

Moskova  Oblastı ulaşımında, maske rejimi ihlali yüzde 80 azaldı. Maske kontrolünün gönüllüler tarafından yapıldığı açıklandı.

Moskova Oblastı’nın Ulaştırma ve Yol Altyapısı Departmanı yardımcısı Anna  Krotova, şu anda Moskova Oblastı’nda yaklaşık altı milyon kişinin toplu taşıma kullandığını açıkladı. Departman yardımcısı, yolcuların son zamanlarda daha fazla  maske taktığını, maske ihlalinin yüzde 80 azaldığını bildirdi.

Kontrolü gönüllüler yapıyor

Moskova Oblastı’ndaki yolcuların yolcunun maske rejimine uyup uymadıklarının gönüllüler tarafından kontrol edildiği açıklandı. Gönüllülerin maske takmayanları uyardığı, yanında maskesi olmayanlara da maske verdikleri belirtildi.

Maske takmayana 5 bin ruble ceza

 Anna Krotova, “ Günümüzde yolcular maske takma konusunda  daha ciddiler. Ekim ayında on günde 170 binden fazla maske satıldı.  Bu rakam, tüm Eylül ayı satılan maskeden daha fazladır. Moskova Oblastı’ndaki toplu taşıma araçlarındaki tüm insanlar maske takmalıdır. Aksi takdirde beş bin ruble para cezası ödemeleri gerekmektedir.”  dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi “İşyerlerini kapatmayı önleyen bir faktör” olarak açıklandı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, QR kod...

Rusya’dan iki ülkeye daha, direkt uçuşlar başlayacak

Rusya’dan iki ülkeye  daha direkt uçuşlar başladı. Rusya sınırlarını kaldırarak, Dominik Cumhuriyeti ve Fas ile direkt uçuşlara  başlayacağını açıkladı.

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması, beklentinin yüzde 4 olduğunu ancak enflasyon düşürücü faktörlerin  baskın olacağını bildirdi.Merkez Bankası Başkanı, Rusya'daki...

Sberbank’ın ruble dolar kuru tahmini

Sberbank, bu yıl ortalama yıllık ruble döviz kuru tahminini, önceki dolar başına 70-71 rubleden, dolar başına 71-73 rubleye düşürdü.