29 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya ve İran arasında uçuşlar yeniden başlayabilir

Rusya ve İran arasında uçuşlar yeniden başlayabilir

Rusya ve İran arasında uçuşlar, yeniden başlayabilir. İki ülke yetkilileri arasında bu konu hakkındaki görüşmelerin devam ettiği açıklandı.  

Rusya Federal Havacılık Ajansı (Rosaviatsiya), Rusya ve İran temsilcilerinin, ülkeler arasındaki uçuşların yeniden başlama olasılığını ve karantina kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından uçuş genişliği konusunu görüştüğünü belirtti.

Rosaviatsiya tarafından yapılan açıklamada “Görüşmede, hava taşımacılığı alanında yüksek düzeyde ikili işbirliği kaydedildi. Rusya ile İran arasındaki hava trafiğinin yeniden başlaması ihtimalini, karantina kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından ülkeler arasındaki uçuş coğrafyasının genişletilmesi sorununu, uçakların uçuşa elverişliliği konusunu ve sivil havacılık alanındaki diğer işbirliği konuları görüşüldü” ifadelerine yer verildi.

Görüşme sonucunda ikili uçuşların tam anlamıyla yeniden başlaması ve uçuş coğrafyasının genişletilmesi konusundaki istişarelere devam etme kararı alındı. 

Pandemi sırasında ülkeler arasındaki hava trafiğinin sona ermesinden önce, sadece Aeroflot ve İran havayolu şirketi Mahan Air’in uçuşları vardı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...