30 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Putin: Rus tarım sanayisi, pandemiden etkilenmedi

Putin: Rus tarım sanayisi, pandemiden etkilenmedi

Rusya Devlet Başkanı Putin “Rus tarım sanayisi, pandemiden etkilenmedi” açıklamasını yaptı.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus tarımsal sanayi kompleksinin koronavirüs enfeksiyonu Kovid-19’un yayılmasının getirdiği kısıtlamalar sırasında bile istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam ettiğini belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Putin

Rus lider “Rossiya 24” televizyon kanalında bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Koronavirüs salgını ile ilişkili zor koşullarda bile, yerli tarımsal-sanayi kompleksinin kısıtlamalar altında istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam ettiğini vurgulamak istiyorum” diye konuştu.

Putin ayrıca, tarım ve işleme endüstrisindeki işçilerin yalnızca büyük bir özveri ile değil, aynı zamanda gerçek cesaretle çalıştıklarını vurguladı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi “İşyerlerini kapatmayı önleyen bir faktör” olarak açıklandı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, QR kod...

Rusya’dan iki ülkeye daha, direkt uçuşlar başlayacak

Rusya’dan iki ülkeye  daha direkt uçuşlar başladı. Rusya sınırlarını kaldırarak, Dominik Cumhuriyeti ve Fas ile direkt uçuşlara  başlayacağını açıkladı.

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması, beklentinin yüzde 4 olduğunu ancak enflasyon düşürücü faktörlerin  baskın olacağını bildirdi.Merkez Bankası Başkanı, Rusya'daki...

Sberbank’ın ruble dolar kuru tahmini

Sberbank, bu yıl ortalama yıllık ruble döviz kuru tahminini, önceki dolar başına 70-71 rubleden, dolar başına 71-73 rubleye düşürdü.