21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Rusya, ikinci korona aşısını hazırlıyor

Rusya, ikinci korona aşısını hazırlıyor

Rusya, ikinci korona aşısını hazırlıyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin, ikinci yerli aşının Ekim ayı ortasında tescil edilmesini umduğunu açıkladı.

Dünyadaki ilk korona aşısını Sputnik V’yi üretmeyi başaran Rusya, ikinci bir yerli korona aşısı çalışmalarını tamamlamak üzere.

Rusya Devlet Başkanı Putin çalışmaların son aşamada olduğunu belirtti.

Yeni aşı müjdesi

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin, Rusları koronavirüs ile mücadele ve sağlık kurallarına uymaya çağırdı. Putin, koronavirüs enfeksiyonuna karşı bir başka yerli aşının Ekim ayı ortasında tescil edilmesi umudunu da dile getirdi.

Hükümetin, pandemi çalışmalarını övdü

Devlet Başkanı Putin, hükümetin pandemi çalışmalarını övdü. Putin, koronavirüs salgını sırasında hükümetin ülke vatandaşlarını ve ekonomisini desteklemek aldığı önlemlere dikkat çekti.

“Ekonomik önlemler, daha önceki çalışmalarımızın ürünü”

Rus liderin Kremlin internet sitesinde yer alan açıklamasında “Tüm bunlar, sürdürülebilir bir makroekonomik politika izlemenin bir sonucu olarak elde ettiğimiz fırsatlarla, sabırla, ısrarla ve kademeli olarak yarattığımız mevcut rezerv temelinde yapıldı. Hiç birisi gökten düşmedi” ifadelerine yer verildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus sporcu, Galatasaray’a transfer oldu

Rus sporcu Tatiana Kosheleva, Galatasaray'a transfer oldu.Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, eski oyuncularından Tatiana Kosheleva'yı yeniden kadrosuna...

RUSYA’DAKİ BEYAZ YAKALI TÜRKLER 4. BÖLÜM | Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin

Rusya'daki Beyaz Yakalı Türkler 4. Bölümünde Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin ile Rusya'daki yaşantısını konuştuk.

Moskova’da yarın mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji uzmanlarının bildirdiğine göre Moskova'da yarın, mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor.RIAMO’nun meteorologlarının bildirdiğine göre 2020’nin sonbahar sezonundaki ilk...

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor. Teslimat hizmetleri veren Yandex.Eda ve  Delivery Club’u kontrol edecek.Moskova...