21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel FSB, Stavropol’de terör saldırısını önledi

FSB, Stavropol’de terör saldırısını önledi

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Stavropol’de terör saldırısı hazırlığında olan bir kişinin yakalandığını duyurdu. Saldırganın İŞİD üyesi olduğu belirtildi.

FSB’nin Stavropol’deki Departmanının, RIA Novosti’ye yaptığı açıklamada , Stavropol’de terör saldırısına hazırlık aşamasında olan bir şüpheliyi yakaladıklarını duyurdu.

Evinde patlayıcı madde malzemeleri bulundu

Departmanın yaptığı açıklamada “Uluslararası  Irak ve Şam İslam Devleti İŞİD’in üyesi olan teröristin evinde, molotof kokteyli ve patlayıcı alet üretimi için parçalar bulunduğu tespit edildi.”  ifadelerine yer verdi.

FSB yetkililerine göre,  terör saldırısına hazırlanan  teröristin elinde, şehrin kolluk kuvvetleri ve adliye binalarının fotoğrafları bulundu. Suç işleme olasılığı nedeniyle,  terörist göz altına alındı.

Terör eylemi hazırlığıyla ilgili İŞİD üyesi hakkında dava açıldı. Sorgulama sırasında suçunu itiraf eden terörist, mahkeme tarafından tutuklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus sporcu, Galatasaray’a transfer oldu

Rus sporcu Tatiana Kosheleva, Galatasaray'a transfer oldu.Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, eski oyuncularından Tatiana Kosheleva'yı yeniden kadrosuna...

RUSYA’DAKİ BEYAZ YAKALI TÜRKLER 4. BÖLÜM | Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin

Rusya'daki Beyaz Yakalı Türkler 4. Bölümünde Cacharel ve U.S. Polo Rusya Genel Müdürü Mustafa Şahin ile Rusya'daki yaşantısını konuştuk.

Moskova’da yarın mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji uzmanlarının bildirdiğine göre Moskova'da yarın, mevsimin ilk kar yağışı bekleniyor.RIAMO’nun meteorologlarının bildirdiğine göre 2020’nin sonbahar sezonundaki ilk...

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor

Moskova Belediyesi, yemek dağıtım şirketlerini mercek altına alıyor. Teslimat hizmetleri veren Yandex.Eda ve  Delivery Club’u kontrol edecek.Moskova...