20 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova Üniversitesi gerekirse online derslere geçecek

Moskova Üniversitesi gerekirse online derslere geçecek

Moskova Devlet Üniversitesi halen karma eğitim verdiklerini belirterek “Ancak gerekirse online derslere geçilecek” açıklamasını yaptı.

Moskova Devlet Üniversitesi’nden eğitim açıklaması geldi.  Rektör Viktor Sadovnichy, derslerin devam ettiğini ancak gerekirse online eğitime geçebileceklerini belirtti.

Rektör Viktor Sadovnichy, RIA Novosti’ye verdiği demeçte, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi’ndeki eğitimin kaldığı yerden devam ettiğini, gerekirse de  derslerin online işleneceğini açıkladı.

Halen karma eğitim yapılıyor

Moskova Devlet Üniversitesi Rektörü “Şu anda karma bir eğitim dönemindeyiz. Tüm seminerler, laboratuvar ve atölye derslerini sınıflarda yapıyoruz. Çok fazla öğrencinin katıldığı konferans derslerini de online bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Ancak, koronavirüsten dolayı yine eğitime mesafe gelecekse, biz online ders verme konusunda hazırız.” dedi.

Koronavirüs önlemlerine uygun eğitim

Rektör Sadovnichy, üniversitedeki tüm derslerin, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisinin (Rospotrebnadzor) önlemlerine uygun olarak yapıldığını, öğrencilere ve öğretmenlere dezenfeksiyon ve maske ve diğer kişisel koruyucu ekipmanların sağlandığını açıkladı.

Koronavirüsünden dolayı, Moskova Devlet Üniversitesi’nde öğrencilerin girişlerine termometre ile ölçüm yapıldıktan sonra izin veriliyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünya genelinde vaka sayısı, koronavirüs kabusu artarak sürüyor

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı sayısı 40 milyon 657 bini aştı. Koronavirüs nedeniyle 1 milyon 123 bin 117 kişi...

Brent petrolün fiyatı düşüşünü sürdürdü

Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.19 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,23 düşüşle 42,86 dolardan işlem gördü.Brent petrolün dün...

Ruslara, spor için vergi indirimi

Ruslara spor için kişisel gelir vergisi indirimi sağlanabileceği açıklandı. Vergi indiriminin Tasarlama Hukuk Komisyonu tarafından ele alındığı ifade edildi.

St. Petersburg’da restoranlara mesai kısıtlaması

St. Petersburg'da restoranlara mesai kısıtlaması geliyor. Ketteki restoranlar saat 23:00'te kapanacak.St. Petersburg'da restoranların mesai saatleri 23:00'e kadar...