27 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Troyka kartına yüklemede yeni yöntem

Troyka kartına yüklemede yeni yöntem

Moskova’da Troyka kartına yüklemede yeni yöntem hayata geçti. “Troyka” ulaşım kartını kullananlar artık, Russpass web sitesinden kartlarına yüklemeyi gerçekleştirebilecek.

Moskova Belediye Başkanlığı’nın web sitesinden yapılan açıklamada, Moskova metro ve kara taşımacılığında seyahat için ödeme yapmanıza izin veren “ Troyka” ulaşım kartlarına para yüklemek isteyenler artık “Russpass” web sitesini kullanabilecek.

Yükleme için kayıt gerekmiyor

Açıklamada “ Dijital seyahat hizmeti Russpass ile artık Troyka kartlarınıza para yükleyebilmektesiniz. Siteye kayıt olmadan, Troyka kartınıza banka kartı veya cep telefonu yöntemi ile kartınıza para yükleyebilirsiniz.” ifadesi yer aldı.

Site üzerinden para yükledikten sonra metrolardaki sarı terminale Troyka kartını göstererek  kartınıza para yüklenmesi otomatik bir şekilde aktifleşecek.

Troyka nedir ?

Troyka ulaşım kartı,  Moskova’da ulaşım için kullanılıyor. Ayrıca 50’den fazla müze ve galeriyi ziyaret etmek için de kullanabiliyor.Troyka ulaşım kartlarını metro istasyonlarındaki gişelerden elde temin edilebiliyor.  

Russpass nedir ?

Russpass dijital hizmet, Rusya’daki seyahatinizi planlarınızı gösteren bir sitedir. Burada uçak biletleri, tren biletleri, çeşitli gezi turlar, müzeler ve tiyatrolara bilet satın alınabilir. Russpass web sitesi, Moskova yönetimi tarafından geliştirildi. Projenin uygulanması, Bileşim Teknolojiler Departmanı ile birlikte Moskova’nın Turizm Komitesi tarafından denetleniyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da yeni kısıtlamalar

Rusya’da maske yasağının kapsamı genişletildi. Kalabalık yerlerde, asansörlerde, otoparklarda maske takmak zorunlu hale getirildi.Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici...

Rusya’da günlük can kaybında rekor

Rusya'da Kovid-19 nedeniyle, günlük can kaybında rekor yaşandı. Son 24 saatte 320 kişi hayatını kaybetti. Bu sayının pandeminin başından beri en yüksek...

Dünya genelinde vaka sayısı, hızla artıyor

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı kişi sayısı 43 milyon 790 bini geçti. Virüs nedeniyle 1 milyon 164 bin 609 kişi...

Brent petrolün fiyatı arttı

Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,88 artışla 41,17 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası...