27 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Tinkoff Bank, hedefini 20 kat artırdı

Tinkoff Bank, hedefini 20 kat artırdı

Tinkoff Bank hedefini 20 kat artırdı. Bankanın kurucusu Tinkov, banka ve kredi kartı müşteri hedeflerini 1 milyondan, 20 milyona çıkardıklarını açıkladı.

Tinkoff Bank kurusucu Oleg Tinkov, daha önce 1 milyon olan banka ve kredi kartı müşteri hedeflerini 20 milyona yükselttiklerini belirtti. Yandex’in, belirledikleri hedeflere ulaşmada katkısı olacağını ifade etti.

Açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı

Tinkoff bankasının kurucusu Oleg Tinkov, Tinkoff  Bank’ın arama motoru Yandex tarafından satın alınmasından sonra  kendi  sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Hedefe ulaşma ihtimali

Oleg Tinkov “ Tinkoff Bank, müşterilere kredi verme açısından Rusya’da ilk üç sırada yer alıyor. Bankanın yeni hedeflerine ulaşma hızı, Yandex ile yapılan anlaşmadan etkilenecek. Böylece, Tinkoff Bank’ın  hedeflerine ulaşma ihtimali yüzde 50’yi aştı” dedi.

1 milyar net kar beklentisi

Tinkov açıklamasında“  Önceden 1 milyon kişinin bizim  banka veya kredi kartlarımızı kullanmasını hedefliyorduk.  Şimdi ki  hayalimiz 20 milyon aktif müşteri ve bir milyar dolar net kar. Yandex ile beklenen anlaşmaları daha hızlı bir şekilde yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Oleg Tinkov bir süredir lösemi tedavisi yüzünden  işi ile ilgilenemiyordu.Yaptığı açıklamalar sonrasında Tinkov’un, bankanın başında olması bekleniyor. Daha önce, arama motoru Yandex 5.48 milyar dolara Tinkoff Bank’ı satın alma konusunda prensipte anlaşmıştı. 

Tinkoff Bank’ın sahibi TCS Group, 2019 yılında 36.1 milyar ruble, 2020’nin ilk yarısında ise 19.3 milyar ruble net kar elde etmişti. Ağustos ayında yaptığı açıklamada ise, yıl sonunda 30 ile 35 milyar ruble arasında net kar beklendiği açıklandı.  

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da yeni kısıtlamalar

Rusya’da maske yasağının kapsamı genişletildi. Kalabalık yerlerde, asansörlerde, otoparklarda maske takmak zorunlu hale getirildi.Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici...

Rusya’da günlük can kaybında rekor

Rusya'da Kovid-19 nedeniyle, günlük can kaybında rekor yaşandı. Son 24 saatte 320 kişi hayatını kaybetti. Bu sayının pandeminin başından beri en yüksek...

Dünya genelinde vaka sayısı, hızla artıyor

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı kişi sayısı 43 milyon 790 bini geçti. Virüs nedeniyle 1 milyon 164 bin 609 kişi...

Brent petrolün fiyatı arttı

Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,88 artışla 41,17 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası...