27 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Rusya'dan, son sistem uzay kontrol merkezi

Rusya’dan, son sistem uzay kontrol merkezi

Rusya, dünyaya yakın nesnelerin sürekli izlenmesini sağlayacak son sistem uzay kontrol merkezi kuruyor.

Rusya Havacılık Kuvvetleri 15. Ordu komutanı Andrey Vışinskiy, önümüzdeki yıllarda Rusya’nın, Dünya’ya yakın nesnelerin sürekli izlenmesini sağlayacak son teknoloji askeri uzay kontrol sistemi oluşturacağını belirtti.

Yeni nesil optoelektronik kompleksleri ağı kurulacak

Vışinskiy bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Önümüzdeki yıllarda, Rusya Federasyonu topraklarında özel bir radyo mühendisliği kontrol kompleksleri ve yeni nesil optoelektronik kompleksleri ağı yerleştirilecek. Altay Bölgesi’ne ek olarak, benzer komplekslerin Rusya’nın diğer bölgelerinde yerleştirilmesi planlanıyor” ifadelerine yer verdi.

Dünyaya yakın alan, 7/ 24 izlenebilecek

General, yeni sistemin devreye alınmasıyla birlikte havacılık ve uzay kuvvetlerinin tüm eğimlerde ve maksimum irtifalarda dünyaya yakın alanı sürekli olarak izleyebileceklerini sözlerine ekledi.

Vışinskiy, yeni sistemlerin mevcut sistemlere göre temel avantajının, modern teknolojiler ve temel unsurlar kullanılarak inşa edilmeleri olduğunu belirterek açıklamalarında “Bu savaş yeteneklerini artırmaya olanak tanıyacak” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Çavuşoğlu Lavrov’la görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'la başta Dağlık Karabağ olmak üzere, bölgesel sorunları görüştü.

Rusların Palandöken ilgisi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken, kış turizmi için Rusların ilgisini çekiyor. Palandöken'de yapılan rezervasyonlarda Ruslar birinci sırada yer aldı.

Rusya’da QR kodu ile satın almada artış

Merkez Bankası verilerine göre, Rusya’da  QR kodu ile satın almada artış yaşandı. 2020 Ekim ayında QR kodu ile satın alma, Eylül ayına...

Rusya’da yeni kısıtlamalar

Rusya’da maske yasağının kapsamı genişletildi. Kalabalık yerlerde, asansörlerde, otoparklarda maske takmak zorunlu hale getirildi.Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici...