30 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Urals Petrol'de değer kaybı

Urals Petrol’de değer kaybı

Rusya Maliye Bakanlığı “Eylül ayında Urals petrol değer kaybetti. Ortalama fiyatı geçen yıla göre ciddi oranda geriledi” açıklamasını yaptı.

Rusya Federasyonu Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre, Eylül ayında Rus Urals petrolünün ortalama fiyatı bir yıl öncesine göre 1,5 kat daha düşük oldu.

Rusya Maliye Bakanlığı

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada “Urals petrolünün Eylül 2020 tarihindeki ortalama fiyatı, varil başına 40.91 dolar oldu  ve bu Eylül 2019 tarihine göre 1.5 kat daha düşük. O zaman fiyat varil başına 61.06 dolar idi” ifadelerine yer verildi.

Urals petrolünün Ocak-Eylül 2020 tarihinde ortalama fiyatı, 2019’un üçüncü çeyreğindeki 64,15 dolara karşı varil başına 40,84 dolar oldu .

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi “İşyerlerini kapatmayı önleyen bir faktör” olarak açıklandı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, QR kod...

Rusya’dan iki ülkeye daha, direkt uçuşlar başlayacak

Rusya’dan iki ülkeye  daha direkt uçuşlar başladı. Rusya sınırlarını kaldırarak, Dominik Cumhuriyeti ve Fas ile direkt uçuşlara  başlayacağını açıkladı.

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması, beklentinin yüzde 4 olduğunu ancak enflasyon düşürücü faktörlerin  baskın olacağını bildirdi.Merkez Bankası Başkanı, Rusya'daki...

Sberbank’ın ruble dolar kuru tahmini

Sberbank, bu yıl ortalama yıllık ruble döviz kuru tahminini, önceki dolar başına 70-71 rubleden, dolar başına 71-73 rubleye düşürdü.