21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Okul tatili süresinin, neden uzatıldığı açıklandı

Okul tatili süresinin, neden uzatıldığı açıklandı

Moskova’da okul tatillerinin süresi, öğrenci ve aile sağlığı düşünülerek uzatıldı. Bu kararın enfeksiyon riskini azaltmak için alındığı açıklandı.

Moskova Belediye Başkanı’nın Sosyal Kalkınmadan Sorumlu yardımcısı Anastasiya Rakova, 16 günlük okul tatilinin, koronavirüs enfeksiyonunun yayılma riskini azaltmak için yapıldığını belirtti.

Öğrencilerde vaka artışı

Rakova, yeni okul yılının başlamasıyla birlikte, çocuklar arasında Kovid -19  görülme sıklığının arttığını belirterek “Moskova’daki Kovid- 19 vakalarındaki genel artış nedeniyle, hem kendileri hem de yaşlı akrabaları ve riskleri en aza indirmek için çocukları evde tutmak önemlidir. 16 günlük tatil süresi tesadüfen belirlenmedi. Bu koronavirüsün 14 günlük kuluçka süresinden bile biraz fazla” diye konuştu.

Rakova, öğrencilerin neredeyse üçte ikisi için tatillerin planlandığını, sadece sürelerinin bir hafta artırıldığını sözlerine ekledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Moskova’da Lavrov ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile Moskova'da Dağlık Krabağ konusunu ayrı ayrı...

Putin’den küresel ekonomi uyarısı: Yeni ağır sorunlar gelebilir

Rusya Devlet Başkanı Putin, küresel ekonomi uyarısı yaparak "Yeni ağır sorunlarla gelebilir" açıklamasını yaptı. Putin " Vatandaşların işlerini ve gelirlerini koruyabilmemiz önemlidir"...

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak.