31 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Sektörel Maaş Yasası, kamuda maaşların artışını sağlayacak

Sektörel Maaş Yasası, kamuda maaşların artışını sağlayacak

Kamu çalışanlarının maaşlarının düzenlenmesi için hazırlanan sektörel yasa tasarısı, maaşlarda artışı sağlayacak.

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanı yardımcısı Andrey Pudov, kamu sektörü çalışanlarının maaşlarının düzenlenmesine ilişkin yasa tasarısının maaşlarda artışa neden olacağını belirtti.

Devlet Duması, genel oturumda, Bakanlar Kurulu’na kamu sektörü çalışanları için maaş gereksinimlerini onaylama hakkı veren hükümet yasa tasarısını kabul etti.

“Azalma olmayacak”

Pudov “Yeni gereksinimlerle bağlantılı olarak bu işçi kategorilerinin gelirini azaltmak mümkün mü” sorusuna verdiği cevapta “Elbette, bu kararları alırken devam ettiğimiz kilit pozisyonlar, hiçbir şekilde bir azalma değil, tam tersine, sistematikleştirme yoluyla işgücü maliyetlerinde bir artıştır. Bu başarıyoruz demek, artış olmasını sağlıyoruz, yani bu kesinlikle bir düşüş değil” ifadelerine yer verdi.

Tasarının içeriğinde neler var?

Tasarı 16 Haziran 2020 tarihinde Devlet Dumasına sunuldu. Bu tasarıya göre, hükümet, maaşların, maaş oranlarının, geçerli tazminat ve teşvik ödemelerinin listelerinin belirlenmesi ve bu ödemelerin atanması dahil olmak üzere, devlet ve belediye kurumlarının çalışanları için maaş sistemi şartlarını onaylama hakkına sahip olacaktır.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...

Dünya geneli vaka sayısı, 46 milyonu aştı

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 46 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 194 bin 423 kişi yaşamını yitirdi.

Rusya Premier Ligi

Rusya Premier Ligi konusunda en kapsamlı bilgiyi burada bulabilirsiniz.Rusya Premier Ligi 1992 yılında kuruldu.  Rusya Premier Ligi’nde...