27 Eylül 2020
Ana Sayfa Gündem Kremlin, Belarus’a silah tedariki iddisına açıklık getirdi

Kremlin, Belarus’a silah tedariki iddisına açıklık getirdi

Rusya’nın Belarus’a silah tedariki sağlayacağı iddiasına Kremlin’den yalanlama geldi. Sözcü Peskov, böyle bir konunun söz konusu olmadığını açıkladı.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Basın sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Belarus’a silah temin edeceği şeklideki iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Soçi’de böyle bir konu görüşülmedi

Sözcü Peskov, Soçi’deki görüşmelerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Belarus lideri Aleksandr Lukaşenko’nun, Belarus’a silah tedariki konusunu görüşmediğini belirtti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov

İki ülke arasında etkileşim görüşüldü

Peskov, temelde iki lider arasındaki görüşmelerde askeri-sanayi kompleksi çizgisindeki etkileşimin tartışıldığını kaydetti.

Görüşme ne zaman oldu?

Belarus Cumhurbaşkanı LUkaşenko, Rusya Lideri Putin ile Soçi’de bir araya gelmişti

Vladimir Putin ile Lukaşenko arasındaki görüşmeler 14 Eylül Pazartesi günü Soçi’de gerçekleşti. Devlet başkanları, ikili ilişkiler, bölgedeki durum ve ortaya çıkan zorluklara ortak yanıtla ilgili çok çeşitli konuları görüştü.

Belarus liderinin Rusya ziyareti, yerel muhalefetin karşı çıktığı 9 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana ilk yurt dışı gezisiydi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Volgograd | Stalingrad | Rusya | Волгоград |

Volgograd (Волгоград), bir diğer adı ile Stalingrad , Rusya ’nın tarihinde çok önemli bir yere sahip şehirlerin başında geliyor.

“Büyük Bolgar” Orta Çağ Savaşları Festivali

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin bin yıllık tarihe sahip Bolgar şehrinde düzenlenen Uluslararası VII. "Büyük Bolgar" Orta Çağ...

Moskova’da motosiklet festivali

Rusya'nın başkenti Moskova'da sonbahar motosiklet festivali düzenlendi. Festivale katılan Rusya Yol Güvenliği Devlet Müfettişliği ekipleri Park Gorki'de hazırlanan güvenli alanda...

Rusya’da turizm gelirleri, 3 katına çıkacak

Rusya’da 10 yılda turizm gelirleri 3 katına çıkacak. Devletin bu sektörü destekleyeceği ve gerekli adımların atılacağı açıklandı.Rusya Federasyonu...