27 Eylül 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da artan vergi, çalışanların yüzde 1’ini etkileyecek

Rusya’da artan vergi, çalışanların yüzde 1’ini etkileyecek

Maliye Bakanlığı “Rusya’da artan vergi çalışanların  sadece yüzde 1’ ni etkiyecek” açıklamasını yaptı.

Maliye Bakanlığı’nın değerlendirmesine göre, 2021’den itibaren Rusya’da uygulamaya konulacak,  yüksek gelirler için artan kişisel gelir vergisi oranı, çalışanların yüzde 1’inden fazlasını etkilemeyecek.

Yılda 5 milyon rubleyi aşan gelirlere vergi geliyor

Vergi Kanunu’nda Çarşamba günü, bütçe taslağı ve uydu faturaları ile tek bir pakette bir hükümet toplantısında dikkate alınan değişiklikler, yılda 5 milyon ruble’yi aşan gelirler için artan bir kişisel gelir vergisi oranı getiriyor.

Rusya Federasyonu Maliye Bakanı Anton Siluanov

Yasa tasarısı hazır

Rusya Federasyonu Maliye Bakanı Anton Siluanov Bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Yasa tasarıları hazır ve tasarıların bu yılın sonbahar oturumunda kabul edilmesini bekliyoruz. Bu vatandaşlardan kaçı artan vergilendirmeye tabi olacak? Tahminlerimize göre, sayıları tüm çalışan vatandaşların yüzde 1’inden fazla olmayacak” diye konuştu.

Bakan açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Federal bütçedeki bu artıştan alacağımız tüm miktarları dikkate aldık, bu bölüm karmaşık pahalı hastalıkların tedavisinde çocuklara yardımcı olmaya gidecek.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Volgograd | Stalingrad | Rusya | Волгоград |

Volgograd (Волгоград), bir diğer adı ile Stalingrad , Rusya ’nın tarihinde çok önemli bir yere sahip şehirlerin başında geliyor.

“Büyük Bolgar” Orta Çağ Savaşları Festivali

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin bin yıllık tarihe sahip Bolgar şehrinde düzenlenen Uluslararası VII. "Büyük Bolgar" Orta Çağ...

Moskova’da motosiklet festivali

Rusya'nın başkenti Moskova'da sonbahar motosiklet festivali düzenlendi. Festivale katılan Rusya Yol Güvenliği Devlet Müfettişliği ekipleri Park Gorki'de hazırlanan güvenli alanda...

Rusya’da turizm gelirleri, 3 katına çıkacak

Rusya’da 10 yılda turizm gelirleri 3 katına çıkacak. Devletin bu sektörü destekleyeceği ve gerekli adımların atılacağı açıklandı.Rusya Federasyonu...