25 Eylül 2020
Ana Sayfa Yerel Rusya’da, hafta sonu sinemaya 1 milyon kişi gitti

Rusya’da, hafta sonu sinemaya 1 milyon kişi gitti

Mart ayından itibaren ilk kez 10-13 Eylül tarihleri arasındaki hafta sonu Rus sinemalarını ziyaret edenlerin sayısı bir milyonu aştı. Rusya’da hafta sonu sinemaya 1 milyon kişi gitti.

Hafta sonu Rus sinemaları altı aydır ilk kez 1 milyon kişi tarafından ziyaret edildi

Bu yılki sinema rekoru oldu

Sinemalardaki film gösterimleri hakkında bilgi için birleşik otomatik bilgi sisteminin verilerine göre, Mart ayından itibaren ilk kez 10-13 Eylül tarihleri arasındaki hafta sonu Rus sinemalarını ziyaret edenlerin sayısı bir milyonu aştı. 

En popüler filmler

Yayınlanan istatistiklere göre, Christopher Nolan’ın “Tenet” filmi ve Nicky Caro’nun “Mulan” filmileri en popüler filmler oldu. “Tenet” filmi 350 binden fazla kişi tarafından izlenirken, yaklaşık 400 bine yakın kişi “Mulan” a gitti.

En son Mart ayında 1 milyon rakamına yaklaşıldı. Ancak daha sonra Rusya’daki sinemalar koronavirüs enfeksiyonunun yayılması nedeniyle kapatıldı.

Ülkenin farklı bölgelerinde sinemalar, epidemiyolojik duruma bağlı olarak farklı zamanlarda açılıyor. 27 Ağustos’ta ise Rus Sineması Günü için Rus sinemalarının yarısı açıldı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den ABD’ye, siber güvenlik mesajı: Birlikte çalışalım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'ye siber güvenlik mesajı verdi. Putin, ABD'ye siber güvenlik konusunda birlikte çalışmayı önerdi.

Moskova’da 49 market, maske cezasından kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 49 market maske cezasından kapatıldı.RIA Novosti’nin haberine göre,  Moskova’da maske  kuralına uymayan 6 market önceki...

Ruble, dolar ve euro karşısında değer kazandı

Rusya resmi para pirimi ruble, dolar ve euro karşısında bugün değer kazandı. Euro  89.69 ruble’ye gerilerken, dolar değer kaybederek 76.85 ruble oldu.

Peskov “Lukaşenko’yu tanımamak uluslararası hukuka aykırıdır”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov "Belarus Cumurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetinin tanınmamak,uluslararası hukuka aykırıdır" açıklamasını yaptı.Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov,...