25 Eylül 2020
Ana Sayfa Yerel Ukrayna’ya Kırım mesajı: Rusya’nın parçasıdır

Ukrayna’ya Kırım mesajı: Rusya’nın parçasıdır

Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov, Ukraya’ya Kırım mesajı verdi. Cabarov, Kırım’ın Rusya’nın bir parçası olduğunu belirtti.

Cabarov, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın Kırım’daki seçimlerle ilgili açıklamasını değerlendirdi.

Rusya Federasyon Konseyi uluslararası ilişkiler komitesi Başkan yardımcısı Vladimir Cabarov, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın Kırım’daki milletvekili ara seçimlerinin yanı sıra, oylama günü çerçevesinde Sivastopol valisinin seçilmesi nedeniyle Moskova’yı protesto eden açıklamasını yorumladı.

“Kimi seçtiğimiz, iç meselemizdir”

Cabarov, RT’ye yaptığı açıklamada “Tek bir ciddi dünya politikacısı Kırım’ı Ukrayna’nın bir parçası olarak görmüyor. Herkes bunun Rusya’nın bir parçası olduğunu biliyor. Kimi seçtiğimiz ve ne yaptığımız Rusya’nın iç meselesidir. Kiev bunu ne kadar erken anlarsa, ülkelerimiz arasındaki ilişkileri geliştirme yoluna o kadar çabuk gireceğiz” diye konuştu.

Yeni yatırımlar olmaz

Senatör, aynı zamanda Kiev’in açıklaması nedeniyle Rusya üzerindeki yaptırım baskısını artırma olasılığını da dışlayarak açıklamalarında “Kırım’dan alabileceğimiz tüm yaptırımları 2014 yılında aldık. Yeni yaptırımlar olamaz” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den ABD’ye, siber güvenlik mesajı: Birlikte çalışalım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'ye siber güvenlik mesajı verdi. Putin, ABD'ye siber güvenlik konusunda birlikte çalışmayı önerdi.

Moskova’da 49 market, maske cezasından kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 49 market maske cezasından kapatıldı.RIA Novosti’nin haberine göre,  Moskova’da maske  kuralına uymayan 6 market önceki...

Ruble, dolar ve euro karşısında değer kazandı

Rusya resmi para pirimi ruble, dolar ve euro karşısında bugün değer kazandı. Euro  89.69 ruble’ye gerilerken, dolar değer kaybederek 76.85 ruble oldu.

Peskov “Lukaşenko’yu tanımamak uluslararası hukuka aykırıdır”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov "Belarus Cumurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetinin tanınmamak,uluslararası hukuka aykırıdır" açıklamasını yaptı.Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov,...