26 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Salgın sırasında, 460 bin Rus doktor görev yaptı

Salgın sırasında, 460 bin Rus doktor görev yaptı

Rusya’da salgın ile mücadelede, 460 bin doktor, 25 bin  tıp öğrencisi ve 12 bin gönüllü görev aldı. Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova yaptığı açıklamada, artık kendileri için aşılamayacak bir zorluğun bulunmadığını ifade etti.

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Rusya’da yeni tip koronavirüs salgını sırasında, 460 bin doktorun, 25 bin tıp öğrencisinin ve 12 bin gönüllünün çalıştığını belirtti.

Rusya Federasyonu Başbakan yardımcısı Tatyana Golikova
Rusya Federasyonu Başbakan yardımcısı Tatyana Golikova

“Bütün ülke mücadele etti”

Golikova, Bolşoy Tiyatrosu’nda, koronavirüsle mücadelede yer alan doktorlara adanan “Don Kişot” balesi öncesinde  yaptığı açıklamada “Bütün ülke koronovirüsü yenmek için mücadele etti” şeklinde konuştu.

“Artık aşılamayacak zorluk yok”

Başbakan Yardımcısı Golikova,  yerli üreticilerin yardımıyla Rusya Federasyonu’nun COVID-19 teşhisi için 61 test sistemini kaydettirebildiğini belirterek “Ayrıca Rusya bölgelerine de ulaştırdığımız bir koronavirüs aşımız da var. Belki gelecekte yine zorluklarla karşılaşacağız,ancak  bizim içim artık aşılamayacak bir zorluk olmayacak” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’in Avrupa’dan füzeleri çekme şartı

Rusya Devlet Başkanı Vlamidir Putin, ülkesinin Avrupa'dan  "9M729" füzeleri çekme şartını 'NATO'nun, INF kapsamında yasaklanan silahları Avrupa'da konuşlandırmaması yönünde adım atması' olarak açıkladı.

Lavrov’un Atina’dan verdiği Türkiye mesajı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Atina’dan Türkiye mesajı verdi. Lavrov, Rusya’nın Türkiye ile işbirliğine devam edeceğini belirtti.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov,...

Krasnodar maçına Türk hakem

Şampiyonlar Ligi Krasnodar- Chelsea maçına Türk hakem Ali Palabıyık atandı. palabıyık, yarın Rusya'daki maçı yönetecek.Rus...

Rus takımlarının, Şampiyonlar Ligi ikici haftası

Rus takımlarının yer aldığı, Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki bir numaralı organizasyonu Şampiyonlar Ligi ikinci haftası yarın başlıyor.Rusya'dan...