spot_img
29 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemCOVID-19 ile bağlantılı olarak Moskova'da 1200'den fazla yapı kontrol edildi

COVID-19 ile bağlantılı olarak Moskova’da 1200’den fazla yapı kontrol edildi

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Hakları Servisi (Rospotrebnadzor), bu yılın Mayıs ayının başından bu yana, Moskova’da 1200’den fazla yapının yeni bir koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla ilgili güvenlik önlemlerine uygunluk açısından kontrol edildiğini belirtti.

Rospotrebnadzor tarafından yapılan açıklamada, 921 yapıda (yüzde 76) ihlal tespit edildiği belirtildi. Özellikle teftişler sırasında ihlaller en çok ticari yapılarda ortaya çıktı. Buna karşılık, ulaşım yapılarındaki ihlaller teftişlerin yüzde 81’inde ihlal bulunurken, yemek sektörünün yüzde 44’ünde bulundu.

Ana ihlal, sıhhi ve epidemiyolojik güvenlik gerekliliklerine uymamak olarak açıklandı. Örneğin çoğu yapıda soğuk algınlığı semptomları olan iş çalışanlarını tanımlamak ve kaldırmak için bir “giriş filtresi” düzenlenmediği bildirildi. Ayrıca işe başlamadan önce ve çalışma günü boyunca ateş ölçme gerçekleştirilmediği ifade edildi.

Ayrıca sosyal mesafenin gözetilmesi üzerinde herhangi bir kontrol yok iken, aynı zamanda dezenfektan, maske ve eldiven olmadığı vurgulandı.

Bu ihlaller üzerine 1170 idari suç protokolü hazırlandı. İncelenen protokollere göre, uygulanan para cezalarının toplam miktarı 12 milyon ruble üzerinde. İşletmelere ayrıca ihlalleri ortadan kaldırmak için talimatlar verildi.

Ayrıca, genel olarak, 2020’nin yedi ayı boyunca, insanların sağlığı ve yaşamı için bir tehdit oluşturan ağır ihlallerin gerçekleri üzerine, şehirdeki 166 yapının faaliyetleri askıya alındı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img