spot_img
26.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMoskova’da koronavirüs kurallarını ihlal eden 24 mağaza kapatıldı

Moskova’da koronavirüs kurallarını ihlal eden 24 mağaza kapatıldı

Moskova ticaret ve hizmet departmanı Başkanı Aleksey Nemeryuk, geçtiğimiz ay koronavirüsün yayılmasıyla bağlantılı olarak kurulan rejimin ihlali nedeniyle Moskova’da yirmiden fazla mağazanın kapandığını belirtti. 

Nemeryuk bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Her gün kontroller var, her gün girişimcilerin kendilerinin kabul ettiği gereksinimlere uymadıklarını tespit ediyoruz. Biz genelde maske ve eldiven rejiminin ihlali için ceza kesiyoruz ve Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Hakları Servisi Rospotrebnadzor tüm ihlaller için kurumları para cezasına çarptırıyor” ifadelerini kullandı.

Departman Başkanı açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Rospotrebnadzor birkaç uyarıdan sonra, faaliyetleri askıya alma hakkına sahipti ki öyle de oldu. Geçen ay, 24 mağazanın faaliyetlerini askıya aldı (hem gıda hem de gıda dışı).”

Nemeryuk, son zamanlarda maske ve eldiven rejimine ve diğer sıhhi şartlara uygunluğun kontrol edilmesinde hiçbir sıkılaştırma olmadığını vurgulayarak açıklamalarında “Yoğunlaştırılmış teftiş dalgasının başladığını söyleyemeyiz. Buna odaklanmaya karar verdik ve böyle işletmelere rahatlamamaları gerektiğini hatırlattık” dedi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img