spot_img
8.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemŞoygu, Kim Jong-un'a Kinzhal hipersonik füze sistemini gösterdi

Şoygu, Kim Jong-un’a Kinzhal hipersonik füze sistemini gösterdi

Şoygu, Primorye’de Kim Jong-un’a MiG-31 üzerinde Kinzhal hipersonik füze kompleksini gösterdi.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada,  “Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi Başkanı Kim Jong-un’un konvoyu Vladivostok’taki Knevichi havaalanına ulaştı.

Kuzey Kore liderini havaalanında Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Ordu Generali Sergey Şoygu karşıladı.

Rusya Savunma Bakanı Orgeneral Sergey Şoygu, Knevichi havaalanında Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un’a en yeni silahlar olan Kinzhal hipersonik hava füze sistemine sahip Rus MiG-31I füze kompleksini gösterdi.

Rus Hava Kuvvetleri Uzun Menzilli Havacılık Komutanı Korgeneral Sergey Kobylash, Kinzhal hipersonik hava füze sisteminin uçuş ve teknik kabiliyetleri hakkında bilgi verdi.”  denildi.

Açıklamada ayrıca, Knevichi havaalanında düzenlenen modern Rus havacılık teçhizatı gösterisi sırasında Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un ve Rusya Savunma Bakanı Orgeneral Sergey Şoygu’ya Rus Hava Kuvvetleri’nin operasyonel ve taktik havacılığının modern araçları gösterildiği belirtildi.

Ayrıca, Kuzey Kore Lideri’ne Su-34 süpersonik avcı-bombardıman uçağı, Su-30SM ve Su-35S avcı uçakları ve Su-25SM3 saldırı uçağının mürettebat komutanları savaş kabiliyetleri hakkında bilgi verdi.

spot_img
spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img