spot_img
-6.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelUzmanlar 2023 yılında yurtdışına seyahat etmek için en iyi destinasyonları açıkladı

Uzmanlar 2023 yılında yurtdışına seyahat etmek için en iyi destinasyonları açıkladı

Rusya’da faaliyet gösteren seyahat servisi Tutu.ru uzmanları, 2023 yılında Rusların yurtdışı seyahat planlarında tercih ettiği ülkeleri sıraladı.

Araştırmalar ilk sırada her iki katılımcıdan birinin seçtiği Türkiye’nin yer aldığını gösterirken, uzmanlar, bu ülkeye çok sayıda uçuşun gerçekleştiğine dikkat çekerek arzdaki artış sayesinde taleplerinde arttığına değindi.

Rus gezginlerin Türkiye tatilleri için hem bağımsız seyahat hem de paket turları seçebildiği ifade edildi.

Yurtdışı seyahatlerinde ikinci popüler destinasyon Gürcistan olurken, uzmanlara göre karayolu ile ulaşım imkanının Rusların Gürcistan’a seyahat tercihlerinde rol oynadığını dile getirdi.

Üçüncü sırada ise Özbekistan yer alırken, ilk üçü Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland, Mısır, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve İran takip ediyor.

Rusya’nın en büyük sigorta şirketlerinden VSK tarafından yapılan araştırmaların sonuçları, uzun yılbaşı tatilleri için en popüler yurtdışı destinasyonlarının sırasıyla Türkiye ve Gürcistan olduğunu ortaya çıkardı.

VSK, kış tatili için düzenlenen seyahat sigortası poliçelerinin yüzde 56’sını oluşturan Türkiye’nin yurtdışı tatilleri için tartışmasız lider olduğuna vurgu yaparken, Gürcistan’ın ise tatil sigortası satışlarında yüzde 11 ile ikinci sırada yer aldığı kaydedildi.

Bu iki ülkeyi her biri yüzde 9’luk paya sahip olan Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) takip etti.

Araştırma sonuçları, genel olarak Rusların en yakın yabancı ülkelere seyahat etmeyi planladığını gösterirken, seyahat sigortası poliçelerinin yüzde 31’ini komşu ülkeleri oluşturduğu belirlendi.

Gürcistan’ın yanı sıra Rusların yüzde 6’sı Ermenistan’a ve yüzde 4’ü Kazakistan’a seyahat etmeyi planlarken, Rus turistlerin yalnızca yüzde 1’i Azerbaycan’ı tercih ediyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img