spot_img
-6.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya Seyahat Endüstrisi Birliği: Rusların İstanbul’a seyahat talepleri değişmedi

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği: Rusların İstanbul’a seyahat talepleri değişmedi

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin, Rus turistlerin yakın zamanda meydana gelen terör saldırısına rağmen yılbaşı ve kış tatili için İstanbul’a seyahat rezervasyonu yapmaya devam ettiğini söyledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gorin konu hakkında yaptığı açıklamada, “Hiçbir şikâyet yok, tüm tur operatörleri ve şirketler Ruslarla iletişim halinde. Halihazırda satın alınmış seyahatlerin iptali de söz konusu değil. Satışlar her zamanki gibi devam ediyor. Yılbaşı ve kış tatilleri için Türkiye geneli ve İstanbul’a yapılan rezervasyonlar yüksek seviyede.

Gorin aynı zamanda İstanbul’un Ruslar arasında sadece yaklaşan tatiller için bir gezi yeri olarak değil, aynı zamanda önemli bir uluslararası aktarma ve ulaşım merkezi olarak görüldüğünü de vurgularken, İstanbul üzerinden yapılan uçuşların yüzde 30’unun Avrupa Birliği de dahil olmak üzere üçüncü ülkelere yapılan transit uçuşlar olduğunu sözlerine ekledi.

TASS haber ajansının görüştüğü Intourist ve Anex Tour gibi dev tur operatörleri, terör saldırısının ardından İstanbul’a tur satışlarının en fazla yüzde 25 oranında yavaşladığını, öte yandan turlarda toplu iptallerin yaşanmadığını bildirmişti.

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul’da düzenlenen terör saldırısında 3 Rus vatandaşının yaralandığını, ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığını duyurdu.

Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından RİA Novosti’ye yapılan açıklamada, 13 Kasım’da İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada üç Rus vatandaşının yaralandığı, ancak yaralı Rus vatandaşlarının hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtilirken, durumlarının Başkonsolosluk tarafından takip edildiği aktarıldı.

İstiklal Caddesi’ndeki pazar günü gerçekleştirilen terör saldırısında altı kişi yaşamını yitirirken 81 kişi de yaralandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img