spot_img
-3.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaRusya'da Dün Neler OlduRusya’da dün neler oldu? 6 Kasım 2022

Rusya’da dün neler oldu? 6 Kasım 2022

Dün, 6 Kasım 2022’de Rusya basını ve haber kanallarında gündemi oluşturan ve en çok işlenen haber başlıkları şu şekilde oldu;

AB, 2023’te Ukrayna için aylık 1,5 milyar Euro’luk yardım planlıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Ukrayna’ya gelecek yıl için ayda 1,5 milyar Euro’ya varacak yardım paketi önerecek.

AB Komisyonundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Ursula von der Leyen, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile telefonda görüştü.

Von der Leyen, Zelenskiy’e 2023 için ayda 1,5 milyar, toplamda da 18 milyar Euro’ya varacak mali paketi bu hafta önereceğini bildirdi.

Temel devlet işlevlerinin öngörülebilir ve düzenli şekilde finanse edilmesinin önemine vurgu yapılan görüşmede, bunun Ukrayna’nın reformlarını ve AB üyeliğine giden yolunu desteklemek için de işe yarayacağı ifade edildi.

Beş AB ülkesi, Rusya’dan depoladığı gaz rezervlerini kullanmaya başladı

Rusya’ya karşı yaptırımları ilan ederken aynı zamanda büyük miktarlarda doğalgaz alımını sürdüren Avrupa Birliği’nin (AB) beş ülkesi, yeraltı depolama tesislerinden gaz rezervlerini kullanmaya başladı.

İnterfax haber ajansı, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda ve Polonya’nın yer altı depolama tesislerindeki doğal gazı harcamaya başladığını yazarken, bu durumun Avrupa’da kış mevsiminin başlangıcını resmi olarak açan sıcaklıktaki mevsimsel düşüş zemininde gerçekleştiğinin altını çizdi.

AB ülkelerinin yeraltı depolama tesislerinde mevcut gaz rezervlerinin seviyesini yüzde 95’e ulaştırdığına dikkat çekilen haberde, bu oranların yaklaşık 102 milyar metreküp aktif doğalgaz hacmi anlamına geldiği ifade edildi.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Türk’ten Elon Musk’ın Twitter’daki işten çıkarmalarına tepki

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, iş insanı Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’da çalışan insan hakları birimi üyelerinin işine son vermesine tepki gösterdi.

Rusya basınından kısa kısa

Başkent Acil Durumlar Bakanlığı Merkez Ofisi,  pazartesi gecesi Moskova’da kar, yağmur ve sulu kar nedeniyle acil durum uyarısı yaptı.

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi, ülkede yeni coronavirüs enfeksiyonu vakalarının 4 bin 566’ya ulaştığını bildirdi. Temmuz sonundan bu yana ilk kez günlük vaka sayısı 5 bin kişinin altına düşerek 19 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyeye indi.

Rus basını Adana Demirspor’un sezon başında transfer ettiği serbest statüdeki Artem Dzyuba’nın sözleşmesini fesih ettiğini öne sürdü. Konuyla ilgili henüz Adana Demirspor’dan resmi bir açıklama gelmedi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img