spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların kış sezonu tatil planları belirlendi

Rusların kış sezonu tatil planları belirlendi

Rusya’da iş dünyasıyla ilgili çalışmalarıyla tanınan araştırma şirketi NAFI’nin düzenlediği anketler, Rus çalışanların tatil için en az tercih ettikleri zamanın kış mevsimi olduğunu belirlerken, öte yandan Rusların yüzde 65’inin bu kış tatile çıkmayı planladığını ortaya çıkardı.

Kız aylarında tatil planlayanların üçte biri Rusya içerisinde tatil yapacağını aktarırken, ankete katılanların sadece yüzde 7’si yurtdışına gitmek istiyor.

Soğuk mevsimde seyahat etmeyi planlamayanların oranı yüzde 44’e ulaşırken, isteksizliklerini yüksek konaklama maliyetleri ile ilişkilendiriyor.

Pahalı uçak biletleri nedeniyle kış aylarında tatile gitmeyeceğini vurgulayan Rusların oranı yüzde 30 olurken, tatil kararı veremeyenlerin karşısındaki en büyük engellerden biri ise nerede tatil yapacağına dair fikir sahibi olmamaları oldu.

Kış tatili imkanı sunan Rus otellerindeki yetersiz hizmet, katılımcıların yüzde 12’sini tatil planından vazgeçirirken, yüzde 7’si ise Rusya kış tatilleri için uygun bir destinasyon olmadığına inanıyor.

Rüya gibi bir kış tatili arzu eden Rusların yüzde 47’si, Rusya’nın farklı şehirlerine yapılan gezilere katılmak istediğini söylerken, Rusların yüzde 45’i Baykal, Kamçatka, Altay’daki doğal cazibe merkezlerine gitmeyi, yüzde 41’i sağlık merkezlerini ziyaret etmeyi, yüzde 37’si ise kayak merkezlerinde tatil planladığını aktardı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img