spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRuslar Youtube’da daha fazla zaman geçirmeye başladı

Ruslar Youtube’da daha fazla zaman geçirmeye başladı

İnternet araştırmalarıyla tanınan Mediascope, Rusların kapanma riski ve yerli video paylaşım sitelerinin desteklenmesine rağmen Youtube’da daha fazla zaman geçirmeye başladığını bildirdi.

Şirketin verilerine göre kullanıcıların Youtube’da geçirdiği süre temmuz ve ağustos aylarında artmaya başlarken, uzmanlar, bu eğilimi birçok internet kullanıcılarının haber portallarında Ukrayna gündeminden soyutlanma arzusuna bağlıyor.

Araştırmalar, internet kullanıcıların YouTube’da Rus çevrimiçi sinemalarından kaybolan eski filmleri aradıklarını da ortaya çıkarırken, daha önceki Instagram ve TikTok kullanıcılarının da sosyal ağların yasaklanmasıyla Youtubeéa yöneldiğini gösteriyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Rus makamlarının YouTube’daki içeriklerle ilgili tüm kısıtlamalarına rağmen Rusya’da Youtube’a tam teşekküllü alternatif video paylaşım platformunun bulunmaması nedeniyle ilginin kaybolmadığını vurgularken, video platformunun bu nedenle ülkede engellenmesi olasılığını düşük olarak değerlendiriyor.

Temmuz ve Ağustos aylarında Rusların YouTube’da geçirdiği günlük ortalama sürenin 88 dakikaya yükseldiğini belirten Mediascope uzmanları, mayıs ayına kadar bu sürenin 84 dakika olduğunu ekledi.

Telecom Daily CEO’su Denis Kuskov, YouTube’da geçirilen sürenin artmasının “toplumdaki gerçeklerden kaçma ve haber yorgunluğundan” kaynaklandığını vurgularken, İnsanların siyasi ve askeri durumla ilgilenmeyen içerikler aradığını, televizyonda daha az eğlence programı olduğunu ifade etti.

Uzman, YouTube’da bu tür pek çok içerik olduğuna dikkat çekerken, aynı zamanda İnstagram ve TikTok kullanıcılarının Youtube üzerinden paylaşım yapmaya başladığını da sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img