spot_img
18.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusların Türkiye'de yılbaşı tatiline talebi artıyor

Rusların Türkiye’de yılbaşı tatiline talebi artıyor

Rusya Tur Operatörleri Derneği (ATOR), yıl sonuna yaklaştıkça Rusların Türkiye’de yılbaşı tatili taleplerinde geçtiğimiz yıla göre büyük artış kaydedildiğini bildirdi.

Birlik tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’ye yılbaşı turlarında rezervasyonların geçtiğimiz yıla göre çok daha yüksek olduğuna vurgu yaparken, tur satışlarının yüzde 30 ila 40 artacağının tahmin edildiğini ekledi.

ATOR, İstanbul ve Antalya’nın Rusların kış sezonu tatil tercihlerinde lider olduğunun da altını çizerken, açıklamasında, “Erken rezervasyonlara aşırı ilgi, sınırlı sayıda uçuş ve mevcut zamanda daha avantajlı fiyatlar nedeniyle kaynaklanıyor” ifadelerine yer verdi.

Rus tur operatörlerinin hala kış için uçuş programlarını belirleme sürecinde olduklarına işaret eden ATOR, bununla birlikte piyasa katılımcılarının yılbaşı tatilleri için Türkiye gezilerine olan talepte en az yüzde 30-40 artış tahmininde bulunduğunu da ekledi.

Uzmanlara göre Antalya gezileri ve Türkiye’deki kayak merkezleri de popüler tatil destinasyonları olacak.

ATOR, Türk Hava Yolları, Pegasus, Red Wings, Сorendon Airlines, Yamal, Azur Air, Southwind, Aeroflot, Azimuth ve S7’nin kış sezonunda da Türkiye uçuşlarını sürdüreceğini hatırlatırken, ancak uçak biletlerinin halen çok pahalı olduğunu, bu durumun hava yolculuğunun maliyetindeki artıştan kaynaklandığını aktardığı açıklamasında, “Ancak artan fiyat etiketi göz önüne alındığında bile yılbaşında Türkiye’ye tur fiyatları hala kabul edilebilir bir seviyededir. Erken rezervasyon avantajıyla Türkiye’de beş yıldızlı bir otelde iki kişilik yedi gün tatilin maliyeti ortalama 170 bin rubleye mal olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Birliğe göre üç veya dört gecelik daha kısa yolculuklar ise ortalama 86 bin rubleye mal oluyor.

spot_img
spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img