spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiRuslar, ağustos ayında kredi kartına hücum etti

Ruslar, ağustos ayında kredi kartına hücum etti

Equifax kredi geçmişi bürosunun verilerine göre, ağustos ayında Rusya’da kredi kartı talebi keskin bir şekilde artarken, temmuz ayına kıyasla kredi kartı hacmi yüzde 26, verilen kart sayısı ise yüzde 13,6 yükseldi.

Rusların ağustosta yaklaşık 150 milyar ruble tutarında kredi kartı aldığı ifade edilen Equifax raporunda, yazın son ayında Ruslar için 1,97 milyon yeni kredi kartının onaylandığı tahmin ediliyor.

Aynı zamanda, Ulusal Kredi Geçmişi Bürosu (NBKI), bankalar tarafından verilen kredi kartı hacminde ağustos ayında 2021’den bu yana rekor kırıldığı vurgulanırken, rakamların temmuz ayına göre yüzde 17,4 daha yüksek olduğunu, kart limitlerinin de ortalama yüzde 26,9 artarak toplam 99,97 milyar rubleye yükseldiğini açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Expert RA Genel Müdürü Yury Belikov, nüfusun harcanabilir reel gelirlerindeki azalma ve yüksek enflasyonun devam etmesi nedeniyle kredi kartlarına olan talebin keskin bir şekilde arttığını vurgularken, VTB Bankası uzmanları ise bunun yanı sıra yeni eğitim ve öğretim yılı için yapılan harcamalar gibi mevsimsel faktörlerin önemine dikkat çekiyor. 

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img