spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin: Uluslararası hukuka saygı BM gibi yapılar tarafından yenilenmesi ve güçlendirilmesi gerekiyor

Putin: Uluslararası hukuka saygı BM gibi yapılar tarafından yenilenmesi ve güçlendirilmesi gerekiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 10. Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı’nın katılımcılarına ve konuklarına hitaben yaptığı konuşmada, uluslararası hukuka saygının BM gibi yapılar tarafından restore edilmesi ve güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Putin, “Dünyadaki durum dinamik bir şekilde değişiyor, çok kutuplu bir dünya düzeninin ana hatları şekilleniyor, giderek daha fazla ülke ve halk kendi kimliklerine, geleneklerine ve değerlerine dayalı özgür, egemen kalkınma yolunu seçiyor” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin yalnızca sorumsuz bir politikacının bireysel bir ziyareti olmadığını, diğer ülkelerin egemenliğine saygısızlığın yüzsüzce bir göstergesi olduğunu ve dikkatlice planlanmış bir provokasyon olduğunu söyledi.

Putin, Batılı ülkelerin çevreleme politikaları uygulayarak hegemonyayı sürdürmeye çalıştıklarını ve diğer ülkeler için alternatif kalkınma yollarını baltaladığını söyledi.

Putin, toplantının katılımcılarına ve konuklarına hitaben yaptığı konuşmada, “Batılı küreselci seçkinler nesnel süreçlere karşı çıkıyor, kaosu kışkırtıyor, eski ve yeni çatışmaları alevlendiriyor, sözde çevreleme politikası uyguluyor ve aslında her türlü alternatif, egemen kalkınma yolunu baltalıyor” dedi.

Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı

Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı, önemli küresel güvenlik sorunlarına yanıt aramak için savunma departmanlarının temsilcilerini, uluslararası kuruluşları ve sivil toplum uzmanlarını bir araya getiren yıllık bir forum. Etkinlik, Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı tarafından düzenleniyor. İlki 2012 yılında düzenlemişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img