spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların ne kadarı mutlu?

Rusların ne kadarı mutlu?

Rusya’nın en büyük araştırma şirketlerinden olan VTSIOM tarafından düzenlenen anketler, tüm sorunlara rağmen Rusların yüzde 83’ünün kendini mutlu olarak hissettiğini ortaya koydu.

Düzenlenen anketin sonuçlarını Rossiya Segodnya medya grubu basın merkezinde gazetecilerle paylaşan VTSIOM Direktörü Kirill Rodin, Rusların yüzde 83 ile ezici çoğunluğunun, son zamanlardaki zorlu jeopolitik ve ekonomik duruma rağmen kendilerini mutlu olarak gördüğünü belirtirken, Rusların yüzde 14’ünün ise mutsuz olduğunu itiraf ettiğini ekledi.

“Rusya’nın en mutlu insanları ülkenin güney bölgelerinde yaşıyor” diyen Rodin, Güney Federal Bölgesi sakinlerinin yüzde 86 ile mutluluk seviyesinde lider olduğunu, mutluluk açısından ikinci sırada ise yüzde 84 ise Moskova’nın da yer aldığı Merkez Federal Bölgesi olduğunu söyledi.

Kuzey Kafkasya’nın yüzde 83 ile üçüncü olduğu mutluluk endeksinde, Urallar, Volga ve Sibirya federal bölgelerindeki insanların yüzde 80’inin kendilerini mutlu olarak tanımladığı gözlemlendi.

Anket katılımcıları kendilerini neyin mutlu ettiğini de anlattığına dikkat çeken Rodin, ankete katılanların yüzde 15’i için ailesi, akrabaları, arkadaşları ve sevdiklerinin mutluluk kaynağı olduğunu söylediğini, Rusların yüzde 11’inin çocukların, torunların ve akrabaların başarısının mutluluk için yeterli olduğunu düşündüğünü aktardı.

Yüzde 11 ile aynı sayıda katılımcılar mutluluk kaynaklarının dinlenme, hafta sonları, tatil ve seyahat olduğunu itiraf ederken, mutsuz olan Rusların en büyük sorunu ise sağlık sorunları olarak kaydedildi.

Rusların yüzde 4’ü, artan fiyatlar ve enflasyon nedeniyle mutsuz olduğunu söylerken, bir diğer yüzde 4’ü finansal zorluklar nedeniyle mutsuz hale geldiğini, yüzde 3’ü ise mutsuzluğun kaynağının çocuklarının kaprisleri ve kötü davranışları olduğunu ifade etti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img