spot_img
27.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiMoskova, sanayi üretimini artırıyor

Moskova, sanayi üretimini artırıyor

Moskova Belediyesi Başkan Yardımcısı Vladimir Yefimov, başkentteki sanayi üretiminin bu yılın ilk altı ayında yıllık bazda geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,8 artış gösterdiğini söyledi.

Moskova’daki sanayi üretiminin yüksek performansının sürdüğünü belirten Yefimov, “Ocak-Haziran 2022’deki üretim hacmi 2021’in aynı dönemine göre yüzde 8,8 arttı. Yalnızca haziran ayında gösterge geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,9 artış gösterdi” diye konuştu.

Bu büyümenin, ilk altı ayda üretimi yıllık bazda yüzde 10,9 artıran imalat işletmelerinin faaliyetleriyle kolaylaştırıldığını söyleyen Yefimov, aynı zamanda, imalat alanında üretimin haziran ayında yüzde 5,4 arttığını da sözlerine ekledi.

Moskova Belediyesi Yatırım ve Sanayi Politikası Departmanı Başkanı Vladislav Ovchinsky’ye göre, sermaye endüstrisinin bir dizi dalında olumlu dinamikler gözlemlenirken, Ocak- Haziran 2022 döneminde Moskova’da tekstil ürünleri üretiminin 2021 yılının aynı dönemine göre yüzde 20,9, unlu mamuller ve şekerleme ürünleri üretiminin yüzde 6 ve tıbbi malzeme üretiminin yüzde 69 oranında arttığı da kaydedildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img