spot_img
27.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiAdidas, Rusya'daki faaliyetlerin askıya alınması nedeniyle gelir kaybını açıkladı

Adidas, Rusya’daki faaliyetlerin askıya alınması nedeniyle gelir kaybını açıkladı

Dünyaca ünlü Alman spor giyim markası Adidas, yılın ilk yarısına ilişkin sunduğu mali raporunda, Rusya’daki faaliyetlerinin askıya alınması nedeniyle gelir kaybının 100 milyon Euro’nun üzerinde olduğunu açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Şirketin Rusya’daki faaliyetlerini askıya alma kararı sonrasında tahmini geliri 100 milyon Euro’dan daha fazla olmuştur” ifadelerine yer verilirken, Adidas’ın 9 Mart 2022’den bu yana Rusya’daki mağazalarının kapalı olduğu, internet üzerinden satışları da durdurduğu hatırlatıldı.

23 Haziran’da bir diğer spor giyim markası ABD’li Nike, Rusya’dan tamamen ayrılmaya karar verdiğini bildirmişti.

Şirketin internet sitesinde yer alan açıklamada, Rusya pazarından tamamen çekilme kararı alındığı vurgulanırken, mesajda, “Nike, Rusya pazarından çekilme kararı almıştır. Sonuç olarak, Nike.com ve Nike mobil uygulaması artık bu bölgede kullanılamayacaktır. Bununla birlikte kısa süre önce geçici olarak kapanan perakende satış mağazalarımız yeniden açılmayacaktır” ifadelerine yer verildi.

Nike, mart ayında Alman spor giyim markası Adidas ile birlikte Rusya’daki tüm faaliyetlerini askıya aldığını duyurmuş, aynı zamanda 2005 yılından bu yana sponsorluğun yaptığı Rusya Premier Ligi futbol takımı Spartak Moskova ile işbirliğinin sona erdiğini belirtmişti.

Puma ise ülkedeki 100 mağazasının açık olmasına rağmen Rusya’ya teslimatları durdurduğunu açıkladı.

Kommersant gazetesi, 16 Mayıs’ta spor giyim markası Reebok’un Rusya’daki giyim perakende ayağını Türk şirketi FLO’ya sattığını bildirdi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img