spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRuslar ilk yurt dışı seyahati için en popüler destinasyonları belirledi

Ruslar ilk yurt dışı seyahati için en popüler destinasyonları belirledi

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR tarafından düzenlenen araştırmalar, aktif Rus tatilcilerin yabancı ülkelere ilk seyahatlerinde nereye gittiklerini gözler önüne çıkardı.

İki bin 600 tatil severin yanıtlarını inceleyen uzmanlar, ilk kez tatile çıkan Rusların yüzde 55’inin plaj tatili ve herşey dahil sisteme sahip otelleri seçtiğini gösterirken, Rusların ezici çoğunluğunun ilk yurtdışı tatili deneyimlerini Türkiye’de yaşadıkları tespit edildi.

İlk kez yurtdışına tatile giden Ruslar arasında en popüler destinasyon olan Türkiye, ankete katılanların üçte birinden fazlası tarafından seçilirken katılımcıların beşte biri de ilk tatil deneyimi için Mısır’a gittiğini, her on tatilciden biri ise Tayland’a bilet alarak ilk kez yurtdışına açıldığını söyledi.

Avrupa ülkeleri arasında liderler ise yine plaj tatilinin yapılabileceği İtalya ve Yunanistan olarak gözlemlendi.

ATOR, Temmuz 2022’de Rusya’dan Türkiye’ye turist akışının 2021 yılının aynı dönemine göre yüzde 40 ila 50 oranlarında daha düşük olarak gerçekleştiğini bildirmişti.

Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük beş tur operatörü olan Coral Travel, Anex Tour, Pegas Touristik, Fun&Sun ve Intourist’in verilerinin dikkate alındığı analizin sonuçlarını açıklayan ATOR, açıklamasında, “2021’de Türkiye’ye uçuşlara sadece 21 Haziran’dan itibaren izin verildiği dikkate alındığında, bu yılın temmuz ayının ilk 10 gününde tur operatörleri bir yıl öncesine kıyasla yüzde 40-50 daha az turist taşımıştır. Haziran ayında Türkiye’ye turist akışındaki düşüş, pandemi öncesi 2019 yılının aynı dönemine göre ise yüzde 50 ile 80 arasında değişiklik göstermiştir” ifadelerini kullandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img