spot_img
24.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların en popüler tatil destinasyonu belli oldu

Rusların en popüler tatil destinasyonu belli oldu

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi tur arama ve rezervasyon hizmeti Travelata, düzenlediği anketinde bu yaz Ruslar için en popüler tatil beldesini belirledi.

Tatil yapmayı planlayan Rusların katılımıyla gerçekleştirilen anketlerde, gezginlerin yüzde 57 ile yarısından tatillerini Türkiye’de geçireceği kaydedilirken, araştırmayı düzenleyen uzmanlar, turistler arasında popüler olan Türkiye’de bir tatil için ortalama harcama tutarının tur başına yaklaşık 168 bin rubleye ulaştığını, geçen yıl bu rakamın 105 bin rublenin biraz üzerinde olduğunu aktardı.

Rusya’daki tatil beldeleri popülerlik açısından ikinci sırada yer alırken, turistlerin yaklaşık dörtte birinin Rusya sınırlarında dinlenmen istediği, yerli tur maliyetlerinin ise yıl boyunca 55 bin ruble ortalamalarından 65 bin rubleye yükseldiği tespit edildi.

Üçüncü sırada Mısır yer alırken, gezginlerin yüzde 5’i Mısır’da tatil yapmayı planladığını söyledi.

Rus tatil beldeleri arasında Adler en çekici destinasyon arasında yer alırken, Türkiye’de tatil yapmayı planlayan Ruslar, seyahat masraflarındaki artışa rağmen her şey dahil olarak beş yıldızlı otellerde konaklamayı tercih ediyor.

Daha önce, OneTwoTrip seyahat acentesi analistleri, spontane ve günübirlik geziler için Ruslar arasında en popüler destinasyonların Moskova ve St. Petersburg olduğunu kaydetmişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img