spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiSberbank, tüketici kredisi portföyünü iki katından fazla artırdı

Sberbank, tüketici kredisi portföyünü iki katından fazla artırdı

Rusya’nın en büyük kamu bankası Sberbank, Haziran 2022 döneminde müşterilerine verdiği tüketici kredisi hacimlerini iki katına çıkararak 144 milyar rubleye yükseltti.

Sberbank tarafından yapılan açıklamada, tüketici kredisi taleplerindeki yükseliş eğiliminin temmuz ayında da devam etmesinin beklendiğini bildirilirken, mesajda, “Bu yılın mayıs ayında bankamız sadece 67 milyar ruble tüketici kredisi sağlamış, haziran ayında ise kredi hacimleri 144 milyar rubleye çıkmıştır. Böylece son bir ayda verilen tüketici kredisi hacimleri 2,15 kat artış göstermiştir” ifadelerine yer verildi.

Banka, olumlu ekonomik durumun ve Merkez Bankası tarafından düşürülen faiz oranlarını tüketici kredisi talepleri üzerinde önemli ölçüde etki sağladığının altını çizerken, Sberbank Tüketici Kredileri Departmanı yöneticisi Sergey Shirokov, temmuz ayında bu eğilimin devam etmesini beklediklerini, yaz sezonunda talepteki doğal düşüşün de hesaba katılmasıyla tüketici kredilerinde haziran ayına göre yüzde 20 daha fazla büyüme beklediklerini sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img