spot_img
27.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaSporRusya'da FAN ID hizmetine başlandı

Rusya’da FAN ID hizmetine başlandı

Rusya’da tüm futbol müsabakalarına gitmek için gerekli olan ve haziran itibariyle yürürlüğe giren taraftar kartı (FAN ID), bugünden itibaren gosuslugi (e-devlet) portalından verilmeye başlandı.

Rusya Premier Ligi ve Rusya Kupası final maçlarının düzenleneceği stadyumlara girmek için gerekli olan taraftar kartının gosuslugi üzerinden verilmesiyle ilgili Rusya Dijital Kalkınma ve Kitle İletişim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Başlangıçta, karta Rusya Premier Ligi maçlarına katılmak için ihtiyaç duyulacak ve bu en başta sadece 5 şehirde gerçekleşecek” ifadelerine yer verildi.

Bu şehirler arasında Ekaterinburg, Nijniy Novgorod, Rostov-na-Donu, Samara ve Soçi’nin bulunduğu vurgulanırken, yıl sonuna kadar Rusya Premier Lig’e katılan kulüplerin bulunduğu Moskova, St. Petersburg, Khimki, Grozny, Krasnodar, Orenburg, Voronej gibi diğer şehirlerin de sisteme bağlanacağı aktarıldı.

Bakanlık, futbol maçlarını izlemeye gelecek seyircilerle birlikte personel ve medya temsilcilerinin FAN ID kartına ihtiyacı olduğunu belirtirken, bu karta başvurmak için bir form doldurulması ve fotoğrafınızı yüklenmesi gerekiyor.

Premier Lig kulüplerinin bulunduğu 11 bölgedeki çok fonksiyonlu kamu hizmetleri merkezlerinde (MFS) 14 yaşından büyük vatandaşların kendi başlarına başvuruda bulunabilecekleri, 14 yaşın altındaki çocuklar için ise ebeveynler veya yasal temsilciler kişisel hesaplarından taraftar kartı çıkarabilecekleri ifade edildi.

Taraftar Kimliği, daha önce Rusya’nın ev sahipliği yaptığı 2017 Konfederasyon Kupası ve 2018 FIFA Dünya Kupası’nda geçici süreyle uygulanmış, turnuva maçları için bilet almak isteyen herkesin sahip olması gereken kart halini almıştı.

Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nı izlemeye gelen Fan ID sahipleri, maçların yapıldığı şehirlerde toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanma hakkına sahip olmuş, taraftar kartına sahip olan yabancı vatandaşlara da Rusya’ya vizesiz giriş hakkı tanınmıştı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img