spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMoskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Moskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Meteoroloji Merkezi METEO bilim uzmanı Aleksandr Shuvalov, başkent Moskova’yı önümüzdeki hafta itibariyle nasıl bir havanın bekleyeceğini açıkladı.

Yeni haftanın başında Moskovalıları hem gündüz hem de gece saatlerinde sıcak havanın beklediğini belirten Shuvalov, bununla birlikte salı günü başkentte yağmur ihtimali olduğunu da ekledi.

4 Temmuz Pazartesi günü hava sıcaklıklarının artı 30 ila 32 derece seviyesinde olacağını aktaran uzman, Moskova’nın merkezinde yüksek sıcaklıkların daha fazla hissedileceğini, aynı zamanda gece hava sıcaklıklarının artı 20 derecelere ulaşacağını söyledi.

Uzman, bu tür hava koşullarının herhangi bir kişi için rahatsız edici olduğunu da vurgularken, çarşamba gününe kadar yüksek sıcaklıklara dikkat edilmesi konusunda uyardı.

Bugün 32 dereceye ulaşacak hava sıcaklıklarının pazartesi günüde devam edeceği kaydedilirken, 5 Temmuz Salı günü başkentte gündüz hava sıcaklıklarının artı 30 derece civarında olması bekleniyor.

6 Temmuz Çarşamba günü hava sıcaklıkları artı 29 derece seviyesinde beklenirken, gece hava sıcaklıkları artı 18 derece civarında seyredecek.

7 Temmuz Perşembe günü ise sıcaklığın birkaç derece düşerek artı 23 dereceye gerilemesi, bulutlu bir gökyüzüyle birlikte akşam saatlerinde sıcaklığın 15 dereceye düşmesi bekleniyor.

Yeni haftanın son iş günü olan 8 Temmuz Cuma günü de bulutlu bir Moskova beklenirken, hava sıcaklıkları artı 22 dereceye düşecek.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img