spot_img
28.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRosturizm, Rusya'daki en düşük paket tur maliyetini açıkladı 

Rosturizm, Rusya’daki en düşük paket tur maliyetini açıkladı 

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) tarafından yapılan açıklamada, yaz sezonu için ülkedeki tur operatörleri ve otelcilerin yeterince uygun fiyatlı tekliflere sahip olduğunu belirterek, Karadeniz’e sahili bulunan Kırım ve Krasnodar’da üç yıldızlı bir otelde iki kişilik bir hafta tatil paketinin 30 ila 40 bin rubleden başladığını ifade etti.

Resmi internet sayfasında, haziran ayı sonunda ülke sınırları içinde bir haftalık tatil maliyetinin en düşük 29 bin rubleden başladığını vurgulayan Rosturizm, “Örneğin haziran ayı sonunda Soçi’ye bir hafta süreyle yemek hariç iki kişilik tur paketi 29 bin rubleden başlıyor. Tataristan veya Kaliningrad Bölgesi’nde yer alan sanatoryumunda iki kişi için 1 haftalık yemek dahil yaz tatili ise 44 bin rubleden başlıyor” ifadelerine yer verdi.

Rosturizm, tur operatörlerinin minimum maliyeti kişi başına sadece 10 bin ruble olan St. Petersburg’a uygun fiyatlı gezi turları düzenlediğini de kaydederken, bu turların maliyetine uçak bileti ve kahvaltının da dahil olduğunu ekledi.

 Ayrıca artık yaz döneminde Rostourism’in desteğiyle düzenlenen iç hat charter seferleri üzerinden çeşitli destinasyonlara tur satışlarının yapıldığı da aktarılırken, tur operatörlerinin uçak kiralama maliyetinin yarısının federal bütçeden karşılandığı, tur acentelerinin pazarın bir buçuk ila iki katı daha düşük bir fiyata uygun charter uçağı kiralama imkanına sahip olduğu da belirtildi.

Daha önce Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, Mayıs 2022- Eylül 2022 yaz döneminde iç turizmde 31 milyondan fazla turist akışını öngördüklerini belirtirken bu rakamın bir önceki yıla kıyasla yüzde 4 ila 10 oranlarında daha yüksek olacağını söylemişti.

Hükümet ve turizm endüstrisi temsilcileri ile düzenlenen toplantıda konuşan Doguzova, Mayıs-Eylül arası başarılı bir yaz sezonunun iç turizm için kilit rol oynacağını belirtirken, geçen yılki turist akışının istihdam ve sektör cirosu açısından çok başarılı bir şekilde kapandığını, bu yıl ise 2021 yılı sonuçlarının üzerine çıkabileceklerini ifade etti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img