spot_img
23.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRuslar yaz tatillerinde nereye gidecek?

Ruslar yaz tatillerinde nereye gidecek?

Rusya’da faaliyet gösteren seyahat acentesi Tutu.ru, Rusların çoğunluğunun bu yaz için tatil planladığını ortaya çıkardığı araştırmasında, aynı zamanda son birkaç yılda popülaritesi artan yeni tatil beldelerine yoğun ilgi gösterdiğini buldu.

Özellikle Kafkaslar’da bulunan Mineralnye Vody’ye yoğun ilgi olduğunu söyleyen Tutu.ru uzmanları, bu destinasyonla birlikte Rusya’nın güney tatil beldesi Soçi’nin yaz tatili seçimlerinde lider olduğunu belirtti.

İç turizmde başkent Moskova ve St. Petersburg’un da popülerliğini sürdürdüğünü, aynı zamanda yurtdışı seyahat imkanları kısıtlı olan Rusların Gürcistan tatil turlarına da ilgi duymaya başladığını ifade eden uzmanlar, yaz tatilleri için Türkiye’nin de taleplerde lider yurtdışı noktaları arasında yer aldığını vurguladı.

Tutu.ru seyahat servisi tarafından yapılan açıklamada, şu anda Rusya sınırları içerisinde yaz tatili için seçilen destinasyonların payının yüzde 87 olduğu belirtilirken, yurtdışı tatil seçimlerinin ise toplamdaki payının yüzde 13 olduğu aktarıldı.

Bir yıl önce yapılan araştırmalarda, yurtdışı destinasyonların payı yaklaşık yüzde 4 olarak kaydedilmişti.

Rusya’da yaz sezonunda iç hat uçak bileti için ortalama tutar tek yön için 8 bin 800 rubleye, dış hatlar için ise ortalama 15 bin rubleye ulaşırken, araştırmaya göre yurt dışı arasında en popüler destinasyonlar Kırgızistan, Özbekistan, Ermenistan, Tacikistan, Kazakistan, Belarus ve Azerbaycan oldu.

Dış hat uçuşlarda talep açısından ilk 10’da Türkiye, İsrail ve Gürcistan da yer alırken, Rusya sınırları içerisinde uçak bileti rezervasyonlarında liderler yüzde 18,2 payla başkent Moskova, yüzde 10,8 payla Soçi, yüzde 10,2 ile St. Petersburg ve yüzde 3,4 payla Mineralnye Vody yer alıyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img