spot_img
20.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelDelivery Club kullanıcılarının bilgileri internete sızdırıldı

Delivery Club kullanıcılarının bilgileri internete sızdırıldı

Rusya’nın en büyük yemek ve gıda teslimat hizmetlerinden olan Delivery Club’a üye olan birçok kullanıcının bilgilerinin çalınarak internete sızdırıldığı açıklandı.

Şirketin basın servisi tarafından yapılan açıklamada, Delivery Club’ın güvenlik servisinin hizmeti kullanan birçok kullanıcının verilerinin internete sızdırıldığını tespit ettiği ifade edilirken, dışarıya sızan verilerin sipariş ve kişisel bilgileri içerdiği, banka detaylarını etkilemediği vurgulandı.

“Siber saldırılar yoluyla veri sızmasını önlemek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” diyen şirket, sistemlerinde denetim uygulamasını başlatarak ek güvenlik önlemleri uygulayacağı bilgisini paylaştı.

In4security ismiyle faaliyet gösteren Telegram kanalı, Delivery Club’ın sipariş veritabanında 250 milyon satır içeren bir sızıntı bildirirken, kanala göre hizmeti kullanan müşterilerin ad, soyad, adres ve sipariş bilgilerinin internete sızdırıldığı kaydedildi.

Delivery Club’ın 2022’in ilk çeyreğindeki geliri yüzde 75 artarak 4,8 milyar rubleye ulaşırken, bu yılın ilk çeyreğinde hizmet üzerinden verilen sipariş sayısının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 71 artışla 20 milyon 200 bin sipariş adedine yükseldiği belirlendi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img