spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusların mobil internet trafiğinde büyük artış

Rusların mobil internet trafiğinde büyük artış

Rusya’nın en büyük cep telefonu operatörlerinden olan Beeline’ın yaptığı araştırmalar, Rusların akıllı telefonları üzerinden internet trafiği tüketimini büyük ölçüde artırdığını gösterdi.

Ocak 2022’de ülkede cep telefonu kullanıcılarının mobil internet trafik tüketimi yüzde 35 artarken, başkent Moskova’da ise bu oranlar yüzde 48,8’e ulaştı.

Yılbaşı tatillerinde Moskovalılar interneti yüzde 44,6 daha aktif kullanırken, öte yandan sesli aramaları yüzde 16,5 daha az gerçekleştirdi.

Beeline tarafından paylaşılan verilere göre en fazla mobil internet trafiği büyük Rus şehirlerinde görülürken, ilk 10’da Moskova, St. Petersburg, Stavropol, Krasnodar, Kazan, Ufa, Rostov-na-Donu, Volgograd, Saratov ve Ekaterinburg yer aldı.

Araştırmayı düzenleyen Beeline uzmanlarına göre, kış tatillerinde en aktif mobil internet kullanıcıları 25 ila 45 yaş arası erkekler olurken, aynı yaş kategorisinde kadınların daha az mobil internet kullandığı kaydedildi.

Rusya’da en çok mobil internet kullanan bir diğer yaş kategorisi 45 ila 65 yaş arasındaki kadın ve erkekler olurken, en az mobil internet kullanan yaş kategorisinin 65 yaş üstü kadınlardan oluştuğu belirlendi.

Mobil internet trafiğinde son zamanlarda kaydedilen keskin artışın Rusların mobil uygulamalar üzerinden dizi ve film izlemesi sayesinde meydana geldiğini vurgulayan cep telefonu operatörü, online sinema izleyici sayısında her geçen gün artış olduğunu belirterek, sadece sonbahar-kış dönemi boyunca İvi online sinema uygulamasının toplam mobil internet trafiğini yüzde 11 artırdığının altını çizdi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img